Franczyza&Biznes - lipcowy numer już w sprzedaży!

Autor: Redakcja
Data dodania: 30 czerwca 2016
Kategoria:
Foto: Franczyza&Biznes
Franczyza&Biznes - lipcowy numer już w sprzedaży!

W kioskach i salonach prasowych jest najnowszy, już 20. numer magazynu Franczyza&Biznes. Na naszej stronie można go kupić również w wersji elektronicznej. A co w magazynie? Odpowiadamy na pytanie: kto jest mistrzem we franczyzie, pokazujemy biznesy mistrzów sportu. Pytamy kto zapłaci za stawkę godzinową, opisujemy fenomen polskich marek odzieżowych, prezentujemy prawdziwe historie franczyzobiorców i podajemy wiele pożytecznych informacji i porad. Miłej lektury!

W najnowszym numerze:

 • Hejt nasz powszedni. W dzisiejszych czasach hejt stał się potężną bronią nie tylko w rękach anonimowych hejterów, ale zaczyna coraz śmielej wkraczać w biznes i politykę.
 • Dyskonty i e-commerce zachwieją handlem wielkoformatowym. Hiper- i supermarkety stały się nieodłączną częścią dzielnic handlowych polskich miast. Zdziwić jednak może fakt, że ich udział w rynku handlu detalicznego w ciągu najbliższej dekady może zmniejszyć się nawet o 20%.
 • Fenomen polskich marek odzieżowych Polski rynek odzieżowy coraz szerzej otwiera się na innowacyjne podejście, z jednoczesnym poszanowaniem tradycji rzemiosła krawieckiego i produkcji włókienniczej.
 • Kto zapłaci za stawkę minimalną? Wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej nie będzie miało znaczenia np. w górnictwie i energetyce, ale wpłynie na firmy prowadzące działalność hotelarską, gastronomiczną czy utrzymania czystości. Jak zareaguje na to rynek?
 • Gotowanie na kółkach - moda czy standard? Mówią o sobie food trukowcy. Nie traktują siebie nawzajem jako konkurencji, lecz kumpli, z którymi mogą zdziałać więcej. Są dzisiaj tu, a jutro tam, stając się ważnym elementem kuchni streetfoodowej.
 • Polskie juice bary. Ile w Polsce jest juice barów? Trudno stwierdzić, gdyż rynek jest bardzo rozproszony, a i franczyzie w tym sektorze nie jest łatwo.
 • TEMAT NUMERU: Biznesy gwiazd sportu. Ponad połowa gwiazd sportu, które przechodzą na emeryturę, ogłasza bankructwo. Są jednak i tacy, którzy umieją sobie radzić z pieniędzmi i skutecznie pomnażają majątek.
 • Ze śpiworem na Olimp. Ludzie, którzy mają dużo obowiązków są lepiej zorganizowani – na każdy obszar życia znajdują czas. Udowadnia to Igor Klaja, twórca marki 4F, który ubiera polską reprezentację olimpijską.
 • Sport jest dla wszystkich Branża fitness ma ogromny potencjał, zapotrzebowanie na nasze usługi rośnie. Jeśli ktoś czuje, że sprawdzi się w tej branży, to moment na rozpoczęcie biznesu jest idealny – mówi Jakub Raniszewski, członek zarządu sieci klubów fitness Zdrofit.
 • RAPORT NUMERU: Kto umie zarobić na franczyzie? Franczyza to – jak wiemy – sposób robienia biznesu. Spójrzmy na tych, którzy umieją robić to najlepiej.
 • Warto podejmować odważne decyzje. Wyczucie rynku i zwrócenie uwagi na potrzeby klientów warunkują dziś powodzenie biznesu – o rozwoju sieci franczyzowej Mail Boxes Etc. w Polsce opowiada Bartłomiej Raab, General Manager CEE.
 • Mała firma buja w chmurze. Coraz więcej polskich firm z sektora MSP korzysta z usług typu cloud computing – czyli po naszemu trzymania danych w chmurze. Jakie są zalety i wady takiego rozwiązania?
 • Jesteśmy częścią świata smart. Smartfon, smart home, smart watch, a może smart Polak? Idea smart living, czyli mądrego, sprytnego i inteligentnego życia jest na świecie coraz popularniejsza.
 • Najstarsze franczyzy. Przyjrzymy się najstarszym i najciekawszym firmom, które do dziś działają i obecnie rozwijają się we franczyzie.
 • 6 błędów franczyzodawcy i 6 strategii dla franczyzobiorcy. Jak z sukcesem rozwinąć sieć franczyzową? Oto 6 najczęściej popełnianych błędów, których możemy uniknąć już na starcie.
 • Ładny dom to ich specjalność. Świadcząc usługi remontowo-budowlane postanowili poszerzyć działalność firmy. Zainwestowali w pokrewną branżę otwierając sklep pod logo Majster Plus – o tym, jak ich firma radzi sobie na konkurencyjnym rynku, opowiadają wspólnicy Norbert Nowak i Łukasz Harbut.
 • Nietypowa droga do własnej lodziarni. Przykład Piotra Kotowicza, franczyzobiorcy sieci Lody Bonano jest dowodem na to, że da się działać w kilku branżach jednocześnie, a kluczem do sukcesu jest odpowiednia organizacja biznesu.
 • Coś dla siebie na każdą okazję. Franczyzobiorca Greenpoint Tomasz Rzepka opowiada, co zdecydowało o tym, że rozpoczął budowę własnej sieci sklepów pod znanym szyldem.

Oprócz tego czeka na Was zestaw najważniejszych informacji z rynku franczyzowego, garść porad biznesowych i prawnych. A na koniec spécialité de la maison - baza 135 sprawdzonych systemów franczyzowych.

Magazyn Franczyza&Biznes jest już w kioskach i salonach prasowych. Polecamy też tańsze i bardziej ekologiczne wydanie elektroniczne - dostępne w naszym sklepie.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram