Franczyza w Polsce


DATA DODANIA: 31 październik 2014

O tym się mówi!

Polskie franczyzy konkurują za granicą

Polskie firmy dobrze czują się na rynkach zagranicznych. Wiele z nich rozwija się poprzez franczyzę. Większość spółek działających poza granicami kraju jest zadowolona z przeprowadzonej ekspansji. Zapytaliśmy więc franczyzodawców czy zgadzają się z wnioskami ekspertów i włączają się do walki o perspektywiczne obszary.

Więcej przeczytasz w magazynie - już dostępnym w salonach prasowych

Gdzie są polscy sprzedawcy?

Liczba ofert pracy w sierpniu tego roku była największa od sześciu lat. Mimo to wciąż bardzo trudno jest znaleźć dobrego pracownika, który ma być dedykowany do sprzedaży czy obsługi klienta. Problem niedopasowania oczekiwań pracodawców do kompetencji pracowników będzie się pogłębiał i w przyszłym roku, kłopoty z rekrutacją może mieć około 40% firm.
Więcej przeczytasz w magazynie - już dostępnym w salonach prasowych

Opracowanie i sprzedaż licencji pakietu franczyzowego

Powodzenie placówki pilotażowej ma zasadnicze znaczenie przy tworzeniu pakietu franczyzowego sieci franczyzowej. Doświadczenie zdobyte w czasie jej zakładania i w toku jej prowadzenia stanowi podstawę dla skonstruowania poszczególnych elementów pakietu. Pakiet powinien zawierać, w postaci możliwej do przekazania innym, ujęte łącznie wszystkie elementy danego biznesu oraz całokształt doświadczenia franczyzodawcy. Oczywiście, poszczególne elementy opisane poniżej nie będą miały zastosowania we wszystkich przypadkach i detale będą się różnić w zależności od rodzaju prowadzonej działalności.

Więcej przeczytasz w magazynie - już dostępnym w salonach prasowych

Vincent - piekarz z Francji

Mam na imię Vincent. Jestem piekarzem z Francji. Gdy Francuz wybiera się do piekarni to idzie do „kogoś”. Dlatego moje lokale nie nazywają się Bon Apetit, czy Paris. Wykorzystanie w nazwie francuskich słów ma sens tylko dla polskich właścicieli lokali, którzy niczym biuro podróży chcą pokazać, że tu jest kawałek Francji. To jest tylko teatr, dekoracja. Jestem z Francji i nie muszę dodatkowo tego podkreślać – mówi Vincent Gauthier, właściciel kawiarnio-piekarni Café Vincent.

 

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Franczyza & Biznes
Franczyza & Biznes
Franczyza & Biznes

A może te Cię zaciekawią

Aktualności
Aktualności
Im się udało


Konsultacje online

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą