Franczyza w Polsce


DATA DODANIA: 03 lipiec 2014

O tym się mówi!

Słoneczna franczyza

Fotowoltaika została niekwestionowanym liderem OZE. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że korzysta z niewyczerpanego źródła jakim jest... słońce.

  Więcej przeczytasz w magazynie - już dostępnym w salonach prasowych

Avans przeszacował rynek małych miast

Upadłość Avansu to zła wiadomość dla konkurencyjnych sieci. Likwidacja kolejnych elektromarketów nie oznacza, że na zatłoczonym rynku zrobi się luźniej. Jest kolejnym ostrzeżeniem, pokazującym na czym mogą polec doświadczeni gracze. Presja cenowa, krótki cykl życia produktu oraz ogromne środki niezbędne na zatowarowanie sklepów to główne czynniki doprowadzające do utraty płynności finansowej, która jest kluczowa w tym biznesie.

 
  Więcej przeczytasz w magazynie - już dostępnym w salonach prasowych!

Dobre perspektywy w segmencie jedzenia na wagę

Pomysł ważenia dania na talerzu przypadł do gustu Polakom i zagwarantował dobrą pozycję inwestorom działającym w tym segmencie. Koncept zapewnia wysoką rentowność i uchodzi za jeden z najbezpieczniejszych na rynku gastronomicznym. Jednak i tu zdarzają się potknięcia. Poza dobrym pomysłem na biznes, ważne jest profesjonalne zarządzanie i racjonalizacja kosztów prowadzonej działalności.

  Więcej w najnowszym numerze magazynu Franczyza&Biznes - już w salonach prasowych!

Kryzys na Ukrainie nie ogranicza ekspansji

Firmy, które w sytuacji konfliktu na Ukrainie decydują się na działalność na tym rynku sporo ryzykują. Od kilku miesięcy za wschodnią granicą trwa bowiem zbrojny konflikt, który oznacza ryzyko strat finansowych, a nawet zagrożenie życia. Mimo to Polacy nie opuszczają tego rynku. Wśród firm, które chcą utrzymać tam swoją pozycję są m.in. Grupa Redan i LPP.

 

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Franczyza & Biznes
Autor: / Maj 16, 2013
Franczyza & Biznes
Franczyza & Biznes

A może te Cię zaciekawią

Aktualności
Aktualności
Autor: / Luty 10, 2021
Raporty


Konsultacje online

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą