Franczyza w Polsce


DATA DODANIA: 03 lipiec 2014

TEMAT NUMERU: 5 biznesów na wakacje

Gdy jedni odpoczywają, inni na tym zarabiają

Sezon wakacyjny dzieli społeczeństwo na tych, którzy odpoczywają i tych, którzy na tym zarabiają. W której grupie się znajdziemy, zależy od nas samych. Przejrzeliśmy kilka branż, w których latem nie szczędzi się gotówki. Przedstawiamy pomysły i relacje przedsiębiorców działających w branży rozrywki, relaksu i handlu.

W temacie numeru:

  • Inwestujemy w park rozrywki.
  • Napoje z automatu - decyduje lokalizacja.
  • Kawa na łonie natury może przynieść zysk.
  • Wypożyczalnia sprzętu wodnego nie tylko w kurorcie.
  • Agroturystyka zwolniona z podatku.

Nadmorski kurort. Ciepłe promienie słońca i lekki podmuch wiatru sprawiają, że chłodne dni odchodzą w niepamięć. Myślami jesteśmy za horyzontem, tam gdzie znika biały żagiel. Na deptaku pełno straganów i namiotów z artykułami dla plażowiczów. – Właśnie w jednym z takich miejsc kupiliśmy kożuchy – opowiada o swoich wakacjach Marcel z Warszawy. Zaznacza, że nie był jedynym klientem namiotu z góralskimi wyrobami. – Przy futrach i kożuchach kręciło się mnóstwo chętnych do przymierzania i kupowania. Nie byliśmy jedynymi, którzy zamiast muszelek i kamyków przywieźli znad morza ubrania na zimę. Ktoś miał nietypowy pomysł i dobrze zarobił. Konkurencji w pobliżu na pewno nie miał – uśmiecha się przywołując wspomnienia z urlopu.

Ma rację, bo sprzedaż kożuchów nad morzem, to chyba jeden z najbardziej nietypowych pomysłów na biznes latem. Niezależnie od tego gdzie spędzamy czas, potrzeby konsumenckie są raczej przewidywalne i odpowiednie do aktualnej pory roku. Potrzebujemy coś zjeść, wypić na ochłodę i miło spędzić czas. Firmy handlowo-usługowe prześcigają się w ofertach. Stawiają rzędy namiotów i straganów z rzeczami, na które zwykle nie zwrócilibyśmy uwagi, ale podczas wakacji chętnie kupujemy: maskotki, tanie upominki, kosmetyki, książki itd. Sprzedawcy zapraszają również do namiotów działających jako dyskonty, w których kupimy markowe ubrania sportowe.

 

Więcej przeczytasz w magazynie - już dostępnym w salonach prasowych

 

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Franczyza & Biznes
Franczyza & Biznes
Franczyza & Biznes
Autor: / Maj 16, 2013

A może te Cię zaciekawią

Aktualności
Aktualności
Aktualności


Konsultacje online

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą