Franczyza w Polsce


DATA DODANIA: 01 maj 2014

Franczyza i Biznes temat i raport numeru

TEMAT NUMERU: Piękna twarz własnego biznesu

Piękna twarz własnego biznesu

Zakładają firmy, wchodzą w spółki, potrafią zarabiać pieniądze. Choć wciąż są mniejszością w najwyższej hierarchii biznesu, udowadniają, że sprawy niemożliwe dla nich nie istnieją. Podkreślają, że sukces nie ma płci. Kobietę - przedsiebiorcę cechuje samodzielność, świadomość siebie i wytrwałość. Ważną rolę w realizacji celów zawodowych odgrywa tez pasja.

W temacie numeru:

  • Kobieta wytrwała - Kalina Ben Sira, założycielka i prezes Klinik La Perla.
  • Kobieta ciekawa świata - Anna Krajewska, założycielka i właścicielka sieci restauracji szybkiej obsługi Salad Story.
  • Kobieta z pasją - Teresa Rosati, czołowa polska projektantka mody specjalizująca się w sukniach koktajlowych, wieczorowych i ślubnych.
  • Kobieta wobec rzeczywistości - Krystyna Janda, jedna z najbardziej znanych polskich
    aktorek filmowych i teatralnych oraz założycielka Teatru Polonia i Och Teatru.
  • Kobieta ma styl

Jak wynika z badań Deloitte styl zarządzania kobiet i mężczyzn znacznie się różni. Kobiety na stanowiskach menedżerskich
są lepiej oceniane w obszarze dobrej organizacji pracy, poziomu etyki oraz gotowości do rozwoju i przyswajania nowych kompetencji. Ważna jest też ich umiejętność związana z konsekwentnym utrzymaniem i okazywaniem kobiecego stylu zarządzania. Panie cechuje większa odporność na stres, umiejętność działania pod presją wielu zadań, lepsza organizacja pracy i umiejętność współpracy zespołowej. Wydaje się więc, że nie są mniej przedsiębiorcze w porównaniu do mężczyzn.
Jednak najczęściej są właścicielkami małych firm, co pokazuje, że lepiej czują się w strukturach płaskich, i że istnieją bariery wstrzymujące ich awans na stanowiska w dużych organizacjach. Wprawdzie w Polsce kobiety częściej zostają menedżerami niż średnio w krajach UE (jest ich na tych stanowiskach o 6 punktów procentowych więcej), to powoli dobijamy do niskiego średniego poziomu UE. W ciągu ostatnich 5 lat liczba kobiet menedżerów spadła o 3%.

 

  Więcej przyczytasz w magazynie - już dostępnym w salonach prasowych

Aneta ChybickaBłędne myślenie

Zdarza się, że kobiety świadomie rezygnują z awansu. Uważamy, że na najwyższych stanowiskach świat rządzi się męskimi prawami i żeby tam być trzeba się do tych praw dostosować. W ten sposób, w niektórych przypadkach same sobie podcinamy skrzydła. Dopóki kobieta będzie wierzyć, że nie będzie w biznesie, to jej tam nie będzie – mówi Aneta Chybicka, doktor psychologii, założycielka i dyrektor merytoryczna firmy szkoleniowo-doradczej Instytut Miasta (www.instytutmiasta.pl).

  Więcej przeczytasz w magazynie - już dostępnym w salonach prasowych!

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Franczyza & Biznes
Autor: / Maj 16, 2013
Franczyza & Biznes
Franczyza & Biznes

A może te Cię zaciekawią

O tym się mówi
Aktualności
Autor: / Marzec 10, 2021
Aktualności


Konsultacje online

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą