Franchise Expo nie zawiodło

Autor: Redakcja
Data dodania: 31 marca 2011
Kategoria:
paris_main_foto

paris_main_foto

Kolejna edycja targów franczyzowych w Paryżu zakończyła się sukcesem. Pojawiło się na nich ponad 400 franczyzodawców z 75 branż. Jakie wrażenia pozostawiły targi u gości z Polski?

Tegoroczne międzynarodowe targi sieci franczyzowych Franchise Expo Paris odbyły się w dniach 20-23 marca w Centrum Wystawowym w Porte de Versailles w Paryżu. Na 23 tys. mkw. powierzchni swoje oferty franczyzowe zaprezentowały francuskie i międzynarodowe marki franczyzowe z 75 różnych branż. Organizatorzy targów zauważyli, że w szczególności kilka z nich wykazuje się wyjątkową aktywnością i szybkim rozwojem na rynku franczyzy: moda, zdrowie i uroda; artykuły urządzania i wyposażania wnętrz; gastronomia i handel żywnością oraz usługi dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Od ponad ćwierć wieku Franchise Expo Paris wspomaga rozwój franczyzy we Francji i za granicą, pomaga przedsiębiorcom osiągać ich marzenia o założeniu i prowadzeniu własnego biznesu. Aby zapewnić sukces projektu, targi oferują nie tylko gotowe koncepty na prowadzenie biznesu, ale zapewniają także sprawną obsługę oraz doradztwo na temat tego, jak uzyskać niezbędne fundusze.

Także i w tym roku Franchise Expo Paris nie zawiodło gotowych do inwestowania przedsiębiorców. Na odwiedzających czekało ponad 400 franczyzodawców z gotowymi konceptami na własny biznes. Imponujące było to, że stoiska firm były przygotowane z niezwykłą precyzją – oddając faktyczny charakter prezentowanych konceptów biznesowych. Celem takich zabiegów było z pewnością przybliżenie inwestorom wizualizacji danego konceptu, co mogło być pomocne w wyborze pomysłu na biznes najlepiej dopasowanego do  możliwości i oczekiwań przyszłych franczyzobiorców.

Z racji tego, iż organizatorem targów była Francuska Federacja Franchisingu, ok. 75 proc. wystawców stanowiły firmy francuskie. Chcąc jednak wprowadzić akcent międzynarodowy, w tym roku, oprócz licznej grupy wystawców hiszpańskich i włoskich, pojawiło się kilku nowych wystawców z Europy i nie tylko.

Gościem honorowym targów była Kanada, która prezentowała popularne w tym kraju koncepty franczyzowe, m.in. ADELE (opieka domowa) czy UNIBAN (kosmetyka samochodowa). O wyborze Kanady zadecydowała chęć promowania rynku, który ma ogromny potencjał zarówno w eksporcie jak i imporcie franczyzy. Działa tam już bowiem 1200 systemów franczyzowych, w ramach których funkcjonuje ok. 78 tys. placówek prowadzonych na zasadzie franczyzy.

Swoje oferty zaprezentowali także franczyzodawcy z USA, Belgii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Łotwy, Luksemburga, Holandii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Szwajcarii i Tunezji. W ten sposób organizatorzy targów starają się realizować cel, którym jest nie tylko rozwój lokalnego rynku francuskiego, ale także umożliwienie lokalnym firmom ekspansji na rynki europejskie i światowe, zaś firmom zagranicznym wejście na rynek francuski.

Dla gości został także przygotowany 4-dniowy intensywny program konferencji i szkoleń na temat kluczowych zagadnień dotyczących franczyzy, który składał się z serii spotkań z przedstawicielami sieci franczyzowych, a także bezpłatne szkolenia zarówno dla przyszłych franczyzobiorców, jak i franczyzodawców. Niestety niemal wszystkie szkolenia i konferencje były prowadzone w języku francuskim, co uniemożliwiało skorzystanie z nich gościom nie znającym tego języka.

Obserwując skalę i poziom targów poświęconych franczyzie w Paryżu można odczuć niedosyt takich przedsięwzięć na rynku polskim. Choć trudno porównywać nasz, dopiero co rozwijający się w tej dziedzinie rynek z rynkiem francuskim. By zrozumieć jak wiele korzyści niesie ze sobą idea zawarta we Franchise Expo Paris, warto tam pojechać. Wniosek nasuwa się jeden: warto rozwijać rynek franczyzowy po to, by w przyszłości również Polska mogła zostać organizatorem tego typu targów na poziomie europejskim, a przede wszystkim po to, by coraz więcej ciekawych ofert było do dyspozycji rodzimych inwestorów.

Obejrzyj galerię zdjęć z Franchise Expo Paris 2011

Quality Burger Restaurant Paris_2011 targi Imahler Paris

Pomysł na sklep z rowerami Le tanneur La Tagliatella

Planet sushi Alto Cafe Rent a car

Cash Express Ada/FeuVert Wyroby piekarnicze

Yves Rocher Paris_2011 Du pareil au meme

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram