Fota - walka o przetrwanie

Autor: Redakcja
Data dodania: 14 stycznia 2014
Kategoria:
Fota - walka o przetrwanie

Fota - walka o przetrwanie

Fota, dystrybutor części motoryzacyjnych, niedługo stanie przed kolejnym trudnym wyzwaniem. Niedługo kończy się trzymiesięczny okres ochrony firmy przed wierzycielami. Być może rynek części motoryzacyjnych czekają duże zmiany.

Zarząd chce przekonać komorników, że działające przedsiębiorstwo będzie więcej warte.

Okres ochronny przyznał Focie gdański sąd przy okazji ogłoszenia upadłości układowej. Mimo wcześniejszego zablokowania działalności Foty przez komorników, w okresie ochronnym udało się wznowić jej działalność i nieco zrestrukturyzować. Skład zarządu został ograniczony do 2 osób, ale liczba filii sprzedających produkty dla Foty spadła o połowę - ze 100 do 50.

Wiosną banki zaczęły wypowiadać Focie kredyty, co sparaliżowało działalność firmy. Kluczowym hasłem jest "stand still". To umowa z wierzycielami, która pozwoliłaby Focie działać i stopniowo spłacać zadłużenie. Wierzycielami są przede wszystkim banki: Raiffeisen (22 mln zł), BZ WBK (20 mln zł) i Citi (16 mln zł). Na razie nie wiadomo co zadecydują po Świętach i Nowym Roku a od ich decyzji w dużej mierze zależy przyszłość działającej od 40 lat Foty i jej 500 pracowników.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram