Fit4less by énergie - otwórz własną siłownię

Autor: Redakcja
Data dodania: 15 kwietnia 2014
Kategoria:
Siłownia Fit4less

Siłownia Fit4less

Siłownie Fit4less to najważniejszy i najlepiej sprzedający się produkt franczyzowy z portfela brytyjskiej wiodącej grupy fitness énergie. Pierwsza siłownia Fit4less by énergie została otwarta w 2008 roku w Wielkiej Brytanii. Dziś na Wyspach Brytyjskich i w kilku innych krajach działa 28 placówek Fit4less, a właściciele sieci zapowiadają, że do końca tego roku w Europie przybędzie 45 nowych franczyzowych siłowni. Wśród krajów, gdzie Fit4less w tym roku otworzy swoje kluby, jest również Polska.

Jonathan Pearson- Na świecie rośnie liczba tzw. „smart shoppers”, czyli osób, które wyszukują oferty atrakcyjne cenowo, świadomie rezygnując z pakietów premium. W Wielkiej Brytanii już od lat można było zaobserwować, że klienci siłowni byli przyciągnięci przez niedrogich operatorów wchodzących na rynek. Utrzymanie wysokiej jakości przy tak niskiej cenie dla klienta jest możliwie dzięki wyeliminowaniu pewnych zbędnych dodatków do siłowni jak barki, sauna, baseny, za które płacą wszyscy członkowie, choć korzystają z nich rzadko lub wcale. Model Fit4less to odpowiedź na potrzebę tej właśnie grupy osób i wszystkich innych, którzy rozsądnie wydają pieniądze – wyjaśnia ideę Fit4less Jonathan Pearson, dyrektor zarządzający Fit4less Polska.

Sieć ekonomicznych siłowni Fit4less nie wymaga od trenujących w niej osób wykupienia drogich karnetów ani podpisywania wiążących umów. Jednocześnie siłownie oferują klientom wysokiej jakości sprzęt i elegancki lokal, a także wygodne i nowoczesne rozwiązania (karty członkowskie zastąpiono czytnikiem biometrycznym). Na inwestycję we własną siłownię Fit4less trzeba przeznaczyć ok. 750 tys. zł. Kwota ta pokrywa całkowite koszty dostosowania lokalu, zakup wyposażenia wnętrza a także część opłaty za maszyny do ćwiczeń. Pieniądze z tej puli pokrywają również opłatę franczyzową, a aż 200 tys. zł stanowi kapitał obrotowy, który przeznaczony jest na pensje personelu, rachunki i opłaty.Ffit4less

- Po wpłaceniu wymaganej kwoty startowej, franczyzobiorca nie ponosi żadnych dodatkowych opłat związanych z funkcjonowaniem klubu. Pieniądze na ten cel są już odłożone na jego koncie. Takie rozwiązanie zostało zastosowane, aby zapewnić wypłacalność klubu przez kilka pierwszych miesięcy i dać mu czas na „rozruch” zanim ten zacznie na siebie zarabiać – tłumaczy Jonathan Pearson.

Poszukiwania franczyzobiorców już trwają. Wiadomo, że za kilka miesięcy będzie można oglądać w Polsce pierwszy klub sieci Fit4less.

Warunki przystąpienia do sieci to:

- Powierzchnia lokalu: od 375 m2

- Kwota inwestycji: 750 tys. zł

- Lokalizacja: miasta powyżej 40 tys. mieszkańców

Fit4less

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram