Firmę Semax tworzyli jej pracownicy. Do upadku doprowadził nie tylko kryzys

Autor: Redakcja
Data dodania: 20 maja 2009
Kategoria:
semax_logo1.png

semax_logo1.pngPo serii artykułów opublikowanych na portalu www.franczyzawpolsce.pl na temat spółki Semax pisali do nas byli i obecni (jeszcze) pracownicy spółki dzieląc się swoimi spostrzeżeniami – także na temat zarządzających siecią.

„Właśnie przeczytałam rozmowę, którą przeprowadziła Pani z prezesem firmy Semax, Panem Mariuszem Szeib. Żal mi że ludzi, którzy byli przy powstaniu firmy, jej rozwoju teraz muszą patrzeć na jej upadek. Pracowałam w firmie Semax, a konkretnie w Deepie w dziale sprzedaży przez 3 lata, w latach 2004-2007, czyli wtedy kiedy rozwój firmy był naprawdę dynamiczny.” – pisze Paulina. „Firma w tych latach rozwinęła się gwałtownie, powstały sklepy franczyzowe, salony firmowe itp. Miałam okazję pracować z ludźmi, którzy byli w niej od początku kiedy to Semax miał "siedzibę" w hali na ”Łacinie” – dodaje. W podobnym tonie współpracę – tym razem w Hot Oil – wspomina Maciej: „Czasem było ciężko, ale pracę w Hot Oil wspominam z rozrzewnieniem, wspaniali ludzie, świetny kierownik”. „Tę firmę tworzyli jej pracownicy, a zarząd doprowadził do jej upadku!” – napisała Anna z Olsztyna. Jak podkreśla cytowana wyżej Paulina: „Ja miałam okazję pracować w tej firmie tylko kilka lat, mimo to wspominam ją bardzo dobrze, zwłaszcza ludzi z którymi pracowałam, wiele się tam nauczyłam, a lepszego szefa niż Rafał Gałaszkiewicz jak na razie nie miałam. Na pewno o upadłości firmy nie zdecydowała tylko obecna sytuacja (kryzys), myślę że w pewnym stopniu mógł na to wpłynąć sposób zarządzania firmą, ale to tylko moje domysły.” Nasi czytelnicy zwracają uwagę, że wiele osób pracowało w sieciowych sklepach Semaksu od początku, bądź mają za sobą ponad 10 letni staż pracy. „Z opowiadań innych osób wiem – pisze Paulina - że mój były szef Rafał Gałaszkiewicz, zaczynał pracę w Semaxie w liceum, pakując rzeczy w kartony na magazynie (początki lat 90-tych), kiedy ja odchodziłam z firmy był Dyrektorem Operacyjnym. Pracowałam również pod skrzydłami Beaty Szefler (w Semaksie około 15 lat), od której się wiele nauczyłam. Dobry nauczyciel, mądra osoba wyróżniana w firmie za koleżeństwo. Myślę, że ta firma, a zwłaszcza ludzie w niej pracujący są z nią związani ponieważ jest/ była (nie wiem jak pisać) w 100% Polska, poznańska …”

Agnieszka Grabuś, 20 maja 2009 r.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram