Finanse się skończyły

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: freeimages.com
W 2011 roku w sieci A-Z Finanse działało 30 punktów własnych i dwa franczyzowych.

A-Z Finanse, firma z sektora doradztwa finansowego, która rozwijała ogólnopolską sieć oddziałów franczyzowych zawiesiła swoją działalność.

Jak powiedział nam Mikołaj Świderski, wiceprezes zarządu A-Z Finanse firma zawiesiła działalność nie planując na razie terminu jej wznowienia (w styczniu tego roku spółka rozpoczęła restrukturyzację zamykając wszystkie oddziały). Co było przyczyną gwałtownego wyhamowania i zawieszenia działalności? To pytanie pozostało bez odpowiedzi.

Firma A-Z Finanse powstała we Wrocławiu w 2006 roku. Po pięciu latach działalności uruchomiła swój pierwszy oddział franczyzowy. W marcu 2009 roku przejęła warszawską spółkę Goldenegg. Był to element realizacji strategii opartej na rozbudowie ogólnopolskiej sieci doradztwa finansowego i poszerzaniu gamy dostępnych produktów.

W 2011 roku w sieci A-Z Finanse działało 30 punktów własnych i dwie placówki franczyzowe. Spółka zapowiadała przyspieszony rozwój sieci oddziałów w kolejnych latach. Firma współpracowała z ponad 100 instytucjami finansowymi i wyróżniała się unikalnymi produktami - w swojej ofercie posiadała produkty stworzone specjalnie dla A-Z Finanse. Oferta współpracy partnerskiej wyróżniała się niskim kosztem inwestycji. Opłata za przystąpienie do sieci wynosiła 5 tys. zł.

Idea utworzenia spółki i sieci doradców finansowych opierała się na przekonaniu, że w obecnych czasach ważne jest umożliwienie klientom skorzystania z usług niezależnego doradcy, który będzie mógł w kompleksowy sposób zadbać o ich bezpieczeństwo ekonomiczne.

Przyczyną niepowodzenia tego projektu może być wzmożone działanie firm konkurencyjnych, które w ostatnich latach zwiększyły swój zasięg. Jedną z największych sieci oferujących usługi doradztwa finansowego jest Expander Advisors wchodząca w skład Grupy Aviva, która również rozwija się w systemie partnerskim. Ponadto, usługi w tym zakresie świadczą też sieciowe agencje takie jak np. Insur Invest, Kredyt OK czy Operator Bankowy Fines.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram