Restrukturyzacja kredytu pomoże w spłacie kredytu
DATA DODANIA: 07 kwiecień 2020
Restrukturyzacja jest korzystna dla obu stron. Bank odzyska swoje pieniądze, a my unikniemy procedury windykacyjnej i nie będziemy odnotowani w Bankowym Rejestrze Niesolidnych Klientów. Czy to jedyna opcja?
Co to jest restrukturyzacja kredytu?
W momencie ubiegania się o kredyt warto być świadomym konsekwencji braku jego płatności. Ważne, by mieć płynność finansową i nie wpaść w spiralę długów. Ale zdarza się, że z przyczyn niezależnych od nas, zaczynamy mieć problem ze spłatą rat kredytu i spirala sama się nakręca. Na szczęście bankom w dużej mierze zależy na dogadaniu się w takiej sytuacji, gdyż każda egzekucja czy windykacja to dla nich dodatkowe koszty, a pomimo podjęcia takich działań nie ma żadnej gwarancji odzyskania pieniędzy. Dlatego chętnie będą współpracować z kredytobiorcą i podejmą negocjacje w sprawie restrukturyzacji. Restrukturyzacja długu to właśnie zmiana warunków podpisanej z kredytodawcą umowy. Zasady spłaty długu zmieniają się na naszą korzyść i pozytywnie wpływają na naszą historię płatności. Musimy jednak pamiętać, aby w porę złożyć u naszego kredytodawcy wniosek o restrukturyzację. Jeśli przekroczymy okres kredytowania zawarty w umowie, zostaną nam naliczone odsetki. Co więcej, otrzymamy od naszego wierzyciela wezwanie do zapłaty. Musimy wiedzieć również, że na interwencję u wierzyciela mamy tylko 14 dni po upływie terminu z umowy. Jeśli go przekroczymy, możemy nie otrzymać zgody na restrukturyzację kredytu.
Co zamiast restrukturyzacji kredytu?
Chwilowe problemy finansowe to jeszcze nie powód do restrukturyzacji. W takim przypadku lepiej jest wziąć na przykład pożyczkę. Kredyt dla zadłużonych https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/restrukturyzacja-kredytu/to wygodna opcja dla osób które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki na spłatę swoich zobowiązań. Najkorzystniejsza dla klienta pożyczka online powinna mieć RRSO (rzeczywiste roczne oprocentowanie kredytu) 0% oraz odpowiednio długi czas spłaty. Zerowe oprocentowanie pozwoli spłacić dokładnie tę kwotę, która została pożyczona. Odpowiedni czas na spłatę zadłużenia jest istotny dla zachowania płynności finansowej. Z racji na to, że na rynku nie brakuje instytucji pozabankowych oferujących tego typu pożyczki, warto wcześniej je dokładnie porównać poprzez porównywarkę chwilówek, które można znaleźć w internecie.
Główne plusy pożyczek pozabankowych, które przeważają nad pożyczkami w banku jest szybkość wypłaty. W banku po dostarczeniu sporej ilości dokumentów, w tym zaświadczenie z pracy, wyciągi z konta oraz kilka innych, na decyzję trzeba czekać nawet kilka dni. Jeśli komuś zależy na czasie jest to zdecydowanie za długo. W takiej sytuacji lepiej sięgnąć po pożyczkę pozabankową. Firmy które pożyczają pieniądze przez internet, zazwyczaj nie wymagają żadnych dodatkowych formalności. Cały proces odbywa się szybciej niż proces pożyczkowy w tradycyjnym banku i wystarczą jedynie podstawowe dane z dowodu osobistego. Plusów uzyskania pożyczki online, bez wychodzenia z domu jest wiele. Między innymi dla osób które mieszkają na przykład na wsi, lub z dala od większych miast wyprawa w dwie strony do banku lub oddziału firmy pożyczkowej zajmuje nawet kilka godzin. Ten czas można zaoszczędzić i przeznaczyć na inne, bardziej interesujące zajęcia. Bez zaświadczeń oraz dodatkowych weryfikacji.
Artykuły które powinny Ci się spodobać

Czy overtrading pojawia się wyłącznie przy działaniu na rynku Forex?

Ciepły płaszcz męski – na co zwrócić uwagę podczas zakupu
A może te Cię zaciekawią
Jak kupić franczyzę
- Co to jest franczyza (franchising) i systemy sieciowe?
- Franczyza, czyli biznesowe małżeństwo
- Słownik pojęć
- Cechy jakie powinien posiadać franczyzobiorca
- Pytania jakie należy zadać franczyzodawcy
- Jak zweryfikować pakiet franczyzowy?
- Odkrywanie prawdy o franczyzodawcy
- Przyczyny porażek franczyzodawców
- Umowa franczyzy
- Za i przeciw założeniu własnej działalności gospodarczej
- Jak zarejestrować własną firmę
- Jak napisać biznes plan
- Zalety i wady franczyzy
Jak zarządzać franczyzą
- Jak wybrać model rozwoju we franczyzie?
- 5 kroków prowadzących do sprzedania franczyzy
- Znaczenie marki i know-how we franczyzie
- Szybki test dla przyszłego franczyzodawcy
- Przyczyny porażek franczyzodawców
- Pięć błędów świeżaka
- Czego brakuje w ofertach franczyzodawców?
- Biznesy niefranczyzowalne
- Jak zostać franczyzodawcą
- Rekrutacja kandydatów na franczyzobiorców
- Opracowanie i sprzedaż pakietu franczyzowego
- Tworzenie podręcznika operacyjnego
- Aspekty finansowe działalności systemu franczyzowego
- Etapy rozwoju systemu franczyzowego
- Jak zbudować jednostki pilotażowe?
- Czy Twój pomysł na biznes powinien zostać rozwinięty poprzez franczyzę?
- Czy Twój istniejący biznes może rozwijać się poprzez franczyzę?
- Czy Twój pomysł na biznes nadaje się do rozwijania poprzez franczyzę?
- Dlaczego warto tworzyć system franczyzowy (franchisingowy)?
- Słownik pojęć
- Co powinna zawierać umowa franczyzy?
- Jak pozyskać franczyzobiorców?