Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 25 luty 2019

Foto: Zakładanie spółki z o.o. czy zakup gotowej

Spółki z o.o. są jedną z najpopularniejszych form prowadzenia spółek w naszym kraju. Dają one szereg możliwości, z których nie można skorzystać przy innych rodzajach spółek. Decydując się na spółkę z o.o. jako formę prowadzenia działalności, musimy zdecydować, czy chcemy ją założyć od zera, czy wolimy kupić gotową spółkę.

Gotowe spółki - najnowszy trend na rynku

Gotowe spółki z o.o. są podmiotami, które zostały już wcześniej zarejestrowane. Poza tym nie różnią się one niczym od spółek z ograniczoną odpowiedzialnością zakładanych od zera, mają jednak wiele cech, które przez wielu uznawane są za zalety tego rozwiązania. Gotowe spółki są przygotowane do działania, mogą operować od razu po zakupie, co jest odpowiedzią na długi i żmudny proces rejestrowania nowej spółki z o.o.

Czyste spółki z o.o.

Wiele osób mylnie postrzega gotowe spółki i wydaje im się, że skoro były zarejestrowane, to musiały prowadzić działalność. W związku z tym pojawiają się obawy o ewentualne zadłużenia, historie kredytowe czy umowy. Niestety, takie problemy mogą się pojawić, ale tylko wtedy, kiedy kupujemy gotową spółkę z niepewnego źródła. Kupując gotową spółkę, warto wybrać się do firmy specjalizującej się w tego rodzaju usługach, a nie wybierać zakup spółki od osoby prywatnej lub podejrzanej firmy. Gotowe spółki z o.o. są czyste, to znaczy, że nie mają historii kredytowej, zadłużenia, nigdy nie prowadziły działalności, nie podpisywały umów z innymi podmiotami, a przy tym corocznie składane były wszystkie potrzebne dokumenty, sprawozdania i raporty, więc historia takiej spółki jest bardzo przejrzysta.

Dlaczego warto zakupić spółkę?

Założenie nowej spółki wydawać by się mogło najlepszym rozwiązaniem dla nowych przedsiębiorców, ale nie zawsze tak jest. Największą przeszkodą jest bowiem czas oczekiwania na rejestrację, który przedłużyć może się nawet do kilku miesięcy! Jeśli zależy Ci na szybkim wejściu na rynek, to takie rozwiązanie nie jest korzystne z biznesowego punktu widzenia.
Wielu przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z kredytów lub dopłat, ale żeby je uzyskać, należy spełnić określone warunki, w których często wyszczególniony jest także czas działania spółki. Gotowe spółki mają różne terminy założenia, więc bez problemów można dobrać odpowiednią spółkę, skrojoną pod Twoje wymagania!

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Finanse i nie tylko
Finanse i nie tylko
Finanse i nie tylko

A może te Cię zaciekawią

Aktualności
Aktualności
Aktualności


Szkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 22.01.2020

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 15.01.2020

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 29.01.2020

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą