Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 19 wrzesień 2018

Foto: Jak skutecznie wymienić szybkę w ciągniku rolniczym?

Szybka jest jednym z najbardziej wrażliwych elementów ciągnika rolniczego. Także tym elementem, który najbardziej chyba narażony jest na uszkodzenia mechaniczne, jak i zmienne warunki atmosferyczne. Moment jej uszkodzenia zwiąże się także ze sporym ryzykiem dla kierującego pojazdem. Rozbita szybka to odłamki, które mogą wbić się w ciało, to także mniejsza ochrona dla kierowcy podczas wykonywania prac polowych, leśnych czy wokół gospodarstwa. To także mniejsza widoczność i gorszy komfort pracy. Dlatego też, w przypadku uszkodzenia szyby, zaleca się jak najszybszą jej wymianę. Można to zrobić samodzielnie z pomocą ogólnodostępnych akcesoriów i prostego sprzętu montażowego.

Po pierwsze: szyba

Szybę oczywiście można wymienić w serwisie sprzętu rolniczego, szczególnie jeśli ciągnik jest w miarę nowym sprzętem. Jest to jednak dość kosztowna forma, nie zawsze również w pobliżu miejsca pracy taki serwis może się znajdować. Samodzielna wymiana szyby nie jest zbyt trudnym zadaniem, można je wykonać przy pomocy kilku narzędzi. Przede wszystkim jednak należy zakupić nową szybę. Tutaj warto pamiętać o sprawdzeniu modelu ciągnika i dopasowaniu szyby dokładnie do posiadanego sprzętu. W tej chwili kupienie szyby nie stanowi większego problemu. Możemy ją zakupić przez serwis, sprzęt ze sprzętem rolniczym lub leśnym, a także przez internet (https://hurtowniarolnicza.pl/szyby/szyby-do-ciagnikow/c-360/). W grę wchodzi również zakup używanej szyby, choć to rozwiązanie jest obciążone ryzykiem zakupu wadliwej lub uszkodzonej szyby. Każdą szybę - zarówno używaną, jak i nową - warto dokładnie sprawdzić przed montażem. Upewnić się, że nie ma ona mikropęknięć. W przypadku pracy przy dużym wskaźniku wstrząsów, częstych uderzeń kamieni, gałęzi, bloków oranej ziemi lub wykopywanych przy pomocy ciągnika ziemniaków, szyba z takimi małymi uszkodzeniami bardzo szybko może pęknąć i konieczna będzie ponowna jej wymiana.

Po drugie: sprzęt

W gruncie rzeczy montaż nowej szyby w ciągniku nie różni się zbytnio od montażu szyby samochodowej.

Samodzielna wymiana szyby wymaga kilku prostych narzędzi:
- stalowego drutu do wycięcia uszkodzonej szyby z karoserii ciągnika (pomoże on przeciąć klej, którym szyba zamontowana   jest do karoserii)
- przyssawki do wyjmowania i wkładania szyby
- noża do wycinania uszczelek
 
Warto również wyposażyć się w sprzęt, który pozwoli nam przed montażem nowej szyby dokładnie oczyścić karoserię z pozostałości starej uszczelki. Potrzeba będzie również chemia montażowa (klej, odtłuszczacz, preparat gruntujący). Po zdjęciu starej szyby, oczyszczeniu karoserii, można przystąpić do montażu. Przed właściwym działaniem przyda się jeszcze wstępna przymiarka. Do oznaczenia dokładnego miejsca montażu nadaje się taśma malarska. Następnie wystarczy nałożyć grunt, klej i zamontować szybę. Jeszcze ostatnie poprawki z wykorzystaniem chemii do oczyszczenia karoserii z resztek kleju i gotowe!

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Finanse i nie tylko
Autor: / Październik 11, 2018
Finanse i nie tylko
Finanse i nie tylko

A może te Cię zaciekawią

Aktualności
Autor: / Lipiec 23, 2018
Aktualności
Autor: / Październik 9, 2018
Aktualności
Autor: / Lipiec 24, 2018

Prezentacje franczyz

Szkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 12.11.2018

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 30.10.2018

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 15.11.2018

SONDA - MIEJ WŁASNE ZDANIE!

Jakie pytanie jako pierwsze zadałbyś franczyzodawcy podczas rozmowy na temat przystąpienia do sieci?

Jaka jest całkowita kwota inwestycji franczyzobiorcy? - 48.6%
Ile wynosi okres zwrotu z inwestycji? - 27%
Jakie są kary wynikające z umowy franczyzy? - 12.2%
Jakie know-how oferuje franczyzodawca? - 12.2%

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą