Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 18 marzec 2016
Biurokracja niszczy młody biznes

Foto: pixabay.com

Ponad połowa polskich studentów deklaruje, że chce otworzyć własny biznes. Jednak po ukończeniu studiów ich zapał słabnie. Przyczyną tego jest głównie przerośnięta biurokracja, z którą muszą mierzyć się firmy. Co zatem należałoby zmienić, aby ułatwić życie polskim biznesmenom?

Obowiązki związane z płaceniem podatków, nieustannym raportowaniem do różnych instytucji, przestrzeganiem wszystkich przepisów prawa pracy, zasad BHP oraz innych wymogów – to wszystko w znacznym stopniu utrudnia funkcjonowanie przedsiębiorcom, szczególnie małym. „Z naszego badania wynika, że biurokrację za największą barierę w rozwoju uważa połowa polskich firm. O wiele mniej przedsiębiorstw skarży się np. na problem ze znalezieniem klientów czy finansowania” – mówi serwisowi infoWire.pl Jacek Kowalczyk, dyrektor marketingu i PR z firmy Grant Thornton.

Co poprawiłoby sytuację przedsiębiorców w Polsce i zachęciło do otwierania własnego biznesu? Na pewno ustabilizowanie prawa oraz ograniczenie sprawozdawczości. „Nowe przepisy pojawiają się tak licznie, że bardzo często nikt nie przykłada do nich wagi. Ich ograniczenie przyniosłoby dużo dobrego. Korzystne byłoby także zredukowanie sprawozdawczości, która pochłania czas i zaangażowanie pracowników” – twierdzi ekspert.


Artykuły które powinny Ci się spodobać

Finanse i nie tylko
Finanse i nie tylko
Finanse i nie tylko
Autor: / Marzec 23, 2020


Konsultacje online

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą