Feel The Chill: 12 lokal otwarty, trwają prace nad kolejnym

Autor: Redakcja
Data dodania: 18 marca 2013
Kategoria:
feel-the-chill

feel-the-chill

Sieć Feel The Chill oferująca swoim klientom mrożone jogurty powiększyła się o nowy lokal w Warszawie. Kolejny punkt zostanie otwarty w Sopocie – dokładna data nie jest na razie znana.

Aktualnie w portfolio Feel The Chill znajduje się 12 lokali funkcjonujących w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Radomiu, Wrocławiu, Gdańsku oraz w Łodzi. Oprócz planowanego już otwarcia w Sopocie sieć przymierza się do kolejnych lokalizacji, m. in. w Białymstoku i Toruniu.

Feel The Chill to pierwsze w Polsce samoobsługowe „yogurt bary”. Poza mrożonymi jogurtami w ofercie znajdują się też świeże soki, lemoniady, smoothie, shake’i i kawa.

Sieć rozwija się poprzez franczyzę. Minimalna powierzchnia punktu to ok. 15 mkw. Koszt realizacji projektu waha się od 70 do 160 tys. zł netto (w zależności od ilości maszyn i konceptu sprzedaży oraz wielkości powierzchni handlowej).

Warto wyróżnić też Yogen Früz, który jest światowym liderem w sprzedaży mrożonych jogurtów i posiada ponad 1,2 tys. placówek w 25 krajach na całym świecie. Yogen Früz oferuje swoim franczyzobiorcom kilka wariantów stoisk, dzięki czemu punkt z mrożonymi jogurtami można otworzyć już za kwotę 50 tys. zł na powierzchni 5m².

Poza Yogen Früz i Feel The Chill na polskim rynkiem działają też Loveyo i Redberry. Wszystkie w 2012 roku rozwinęły swoje sieci – głównie za sprawą franczyzobiorców, ale to i tak spory sukces, zważywszy na to, że mrożony jogurt to nowy i słabo znany produkt na polskim rynku, zaś otwarcie punktu z taką ofertą wiąże się z niebagatelną inwestycją.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram