Fabryka Pizzy zmienia warunki oferty franczyzowej

Autor: Redakcja
Data dodania: 2 grudnia 2011
Kategoria:
fabryka-pizzyZmienione warunki oferty franczyzowej dotyczą wysokości opłat franczyzowych. Wstępna opłata franczyzową wynosi teraz 15 tys. zł netto (dotychczas 10 tys. zł) a bieżąca opłata licencyjna 2 tys. zł netto plus 2 proc. od obrotu franczyzobiorcy. Zgodnie z deklaracjami przedstawicieli sieci całość inwestycji w restaurację pod szyldem sieci Fabryka Pizzy może się zamknąć w kwocie 200 tys. zł.

Pod marką Fabryka Pizzy działa obecnie pięć restauracji - dwie własne i trzy franczyzowe. Cztery z nich zlokalizowane są w Krakowie a piąta w Piasecznie. Sieć planuje także kolejne otwarcia m.in. w Warszawie, Kielcach i w Krakowie.

Fabryka Pizzy powstała w 2000 roku. W ofercie lokali, oprócz firmowej pizzy, znajduje się szeroka gama dań opartych na włoskich przepisach: makaronów, przystawek oraz deserów. W ramach pakietu franczyzowego sieć oferuje swoim franczyzobiorcom m.in. pełną pomoc zarówno podczas otwierania lokalu, jak i w trakcie jego funkcjonowania, wsparcie doradcze i szkoleniowe, wdrożenie systemu zarządzania sprzedażą i kontrolą kosztów (receptury, kontrola kosztów, baza sprawdzonych dostawców), standaryzację obsługi klienta.

Andrzej Krawczyk, Partner w Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych zauważa, że decyzja Fabryki Pizzy idzie wbrew trendowi na rynku licencji franczyzowych na prowadzenie pizzerii, gdzie w wyniku dużej konkurencji franczyzodawcy decydują się raczej na obniżanie wysokości opłat franczyzowych a nie na ich podwyższanie. Oznaczać to może jedną z dwóch rzeczy – komentuje Andrzej Krawczyk - albo koncept franczyzowy oferowany przez Fabrykę Pizzy jest wyjątkowo dochodowy, co uzasadnia podwyższenie opłat franczyzowych albo opłaty w dotychczasowej wysokości nie pokrywały kosztów franczyzodawcy związanych ze wsparciem udzielanym przez niego franczyzobiorcom.

ajk

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram