Fabryka Pizzy nie narzeka na koniunkturę

Autor: Redakcja
Data dodania: 2 czerwca 2011
Kategoria:
fabryka_pizzy_foto
Kryzys jest odczuwalny, ale są sposoby na to, by sobie z nim poradzić - zapewniają przedstawiciele sieci.

Krakowska sieć liczy obecnie cztery lokale, w tym dwa franczyzowe. Wkrótce pizzerie pod szyldem Fabryka Pizzy pojawią się także poza Małopolską. Pod koniec lipca otwarty zostanie lokal franczyzowy w Piasecznie. Trwają także bardzo zaawansowane rozmowy z kolejnymi inwestorami, głównie z Warszawy i Trójmiasta.

- Mija rok odkąd uruchomiliśmy system franczyzowy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z zainteresowania, z jakim spotkała się nasza oferta. Większość potencjalnych franczyzobiorców, z którymi rozmawiamy, to osoby, które przy okazji wizyty w Krakowie odwiedziły nasz lokal i zobaczyły ogłoszenie, że mogą mieć taki sam dzięki franczyzie. To dla nas olbrzymia satysfakcja, że otwarciem lokalu interesują się nie tylko osoby, które szukają pomysłu na biznes i znalazły o nas informacje w sieci, ale przede wszystkim nasi klienci - mówi Małgorzata Sroka, przedstawicielka sieci Fabryka Pizzy.

Przyznaje, że sytuacja koniunkturalna w branży gastronomicznej wciąż jest dosyć trudna. Klienci nie wydają tyle co dawniej.

- Prowadzenie lokalu gastronomicznego w Polsce w ogóle nie jest łatwym przedsięwzięciem. Kultura spożywania posiłków poza domem dopiero się u nas rozwija. Rynek jest dość niestabilny. Co roku wiele nowych lokali się otwiera, ale wiele się też zamyka. Fabryka Pizzy istnieje już od ponad 10 lat i przez ten okres udało nam się wypracować pewne mechanizmy pozwalające nam przetrwać na rynku - wyjaśnia Małgorzata Sroka.

Jakie to mechanizmy? - Przede wszystkim nigdy nie oszczędzamy na kliencie. Nie zmniejszamy porcji, nie obniżamy jakości dań. Jeśli potrzebujemy ciąć koszty, szukamy na to sposobów wewnątrz organizacji, np. poprzez dobór dostawców, lepszą kontrolę personelu, która pozwala na zminimalizowanie strat - wylicza.

Otwarcie Fabryki Pizzy wiąże się z inwestycją na poziomie ok. 200 tys. zł. Zwrotu zainwestowanych środków można spodziewać się w ciągu 24 miesięcy.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram