Express'owy Carrefour!!

Autor: Redakcja
Data dodania: 8 lipca 2012
Kategoria:
Carrefour_express_sklep

Francuska sieć Carrefour Polska skoncentrowała swoją aktywność na rozwoju sieci franczyzowej Carrefour Express. Czy nie zawaha to pozycji rynkowej hipermarketów własnych?

Mimo rozwoju dużych dyskontów, sieci detaliczne skupiły się na rozwoju swoich sklepów w mniejszych formatach w małych miejscowościach bądź na osiedlach. Dzieje się tak dlatego, że Polacy nadal chcą kupować w niskich cenach, ale już nie „byle jak i nie byle gdzie” – zwracają uwagę na oferowaną żywność. Ta świadomość była głównym motywem do stworzenia przez Carrefour franczyzowych średnich sklepów Carrefour Express.

W maju i czerwcu bieżącego roku otwartych zostało szesnaście nowych placówek Carrefour Express. Carrefour Polska ze swoimi partnerami franczyzowymi otworzył już ponad 230 sklepów Carrefour Express. W 2012 roku planowane jest otwarcie ponad 200 kolejnych.

Carrefour rozwija sklepy franczyzowe Carrefour Express w 2 formatach. Format mini-market z zielonym logo to sklepy o powierzchni sprzedaży od 100m² do 400m², oferujące od 3500 do 6000 rodzajów artykułów. Koncept stosuje się do lokalizacji zarówno miejskich, jak i wiejskich. Format convenience z pomarańczowym logo Carrefour Express, przeznaczony dla lokalizacji typowo miejskich. Sklepy te charakteryzują się powierzchnią sprzedaży od 50m² do 100m² oraz pełną samoobsługą.

Łącznie pod szyldem „Carrefour” działa obecnie w Polsce ponad 500 placówek: hiper- i supermarkety, przymarketowe stacje paliw, ponad 40 centrów handlowych oraz 210 sklepów franczyzowych Carrefour Express w dwóch formatach: mini-market i convenience.

Nowe sklepy Carrefour Express pojawiły się m.in. w Warszawie, Piasecznie, Hrubieszowie, Kaliszu, Wrocławiu i Szczytnie.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram