Europejskie Starbucksy poprowadzi Alsea

Data dodania: 12 listopada 2018
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: pixabay.com

Partner sieci z Ameryki Łacińskiej będzie odpowiedzialny za prowadzenie lokali na czterech europejskich rynkach. Chodzi zarówno o kawiarnie własne, jak i punkty franczyzowe.

Alsea od dawna jest partnerem firmy na rynkach Ameryki Łacińskiej. Teraz przejmie również 260 kawiarni sieci w Europie. Po pierwsze trafią do niej 83 punkty należące do Starbucksa w Holandii i Francji. Poza tym przejmie też 177 punktów franczyzowych w takich krajach jak Belgia, Luksemburg, Francja czy Holandia.

Przekazanie zarządu nad kawiarniami w obce ręce zdejmie z amerykańskiej sieci część obciążenia finansowego, które obwinia się w pewnym stopniu za problemy z osiągnięciem satysfakcjonującej sprzedaży na europejskim rynku. Starbucks ma w związku z tym zamknąć centrum wsparcia w Amsterdamie, choć nie zrezygnuje ze swojej palarni kawy, która również mieści się w Holandii. Alsea otworzy własne centrum wsparcia w Londynie, gdzie ma główne biuro.

Alsea ma prawo otwierać kolejne punkty w tych czterech krajach poza tymi, które już prowadzi dla słynnej sieci w Argentynie, Chile, Kolumbii, Meksyku i Urugwaju. Nie wiadomo jeszcze, czy przejmie też lokale znajdujące się na innych europejskich rynkach. Na razie Starbucks restrukturyzuje swoje kadry w głównej siedzibie w USA, co ma związek z planowanymi zamknięciami kawiarni. Do 2019 roku ma ich ubyć ok. 150. Alsea poza kawiarniami Starbucksa zarządza też lokalami takich sieci jak Burger King, Domino’s Pizza czy The Cheesecake Factory.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram