Eurocash wykorzystany w mechanizmie wyłudzania VAT

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: freeimages.com
Eurocash wykorzystany w mechanizmie wyłudzania VAT

Gigant branży handlowej może zapłacić ponad 121 mln zł zwrotu podatku VAT.

Jak podała spółka, Eurocash był wykorzystywany w mechanizmie wyłudzania VAT przez grupę podmiotów zewnętrznych w transakcjach dotyczących wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów. W związku z tym firma może być zobowiązana do zwrotu Skarbowi Państwa podatku VAT. Szacowana kwota zwrotu może wynieść 121 450 511 zł. Spółka złożyła w Prokuraturze Regionalnej w Poznaniu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Zarząd Eurocashu poinformował, iż spółka zleciła badanie prawidłowości rozliczeń VAT przez spółki z Grupy Eurocash. Wstępne wyniki przeprowadzonego do 12 maja br. badania wskazują na istnienie nieprawidłowości, które mogą skutkować koniecznością złożenia korekt deklaracji VAT i zapłatą podatku. Ewentualny zakres nieprawidłowości będzie mógł być ustalony po zakończeniu badania i analizie jego wyników.

Spółka podała też przyczyny opóźnienia podania tej  informacji: „Ujawnienie informacji przed zakończeniem badania mogłoby spowodować spekulacje na temat zakresu i wagi naruszenia, a w konsekwencji stygmatyzację spółki oraz negatywnie wpłynąć na jej zdolność kredytową i współpracę z kontrahentami. W chwili podjęcia decyzji o opóźnieniu nie można było zaś wykluczyć, że wynik badania wykaże, iż w rzeczywistości nieprawidłowości nie były istotne".

Spółka zaznaczyła też, że została poszkodowana przez podmioty zewnętrzne uczestniczące w mechanizmie wyłudzenia VAT. 

 

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram