Euro 2012 coraz bliżej - zarezerwuj sobie miejsce we własnym hotelu

Autor: Redakcja
Data dodania: 5 czerwca 2009
Kategoria:
logo_euro1012.JPG
logo_euro1012.JPGWielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. W tym czasie Polskę ma odwiedzić blisko 20 mln zagranicznych turystów. Organizacja imprezy stanowi wielką szansę dla rozwoju polskiego hotelarstwa. Może zatem warto pomyśleć o własnym hotelu – takie rozwiązanie proponuje wiele sieci hotelarskich.

Polska jest w Europie na szarym końcu zarówno pod względem liczby łóżek hotelowych, jak i rozwoju franczyzy w tej branży. Tymczasem eksperci szacują, że najwięcej na mistrzostwach zarobi branża turystyczna – będzie to co najmniej pół miliarda złotych. Do 2012 roku liczba pokoi hotelowych ma wzrosnąć z 73 tys. do ok. 100 tys. Budowa hotelu o dobrej lokalizacji wydaje się więc w tej chwili pewną inwestycją. Tylko śródmieściu Gdańska stanęły ostatnio dwa nowe hotele Radisson Blu oraz hotel Qubus. Obecnie w trakcie budowy jest hotel Hilton, a architekci już projektują hotel przy Bazylice Mariackiej.

Zachodnie sieci hotelarskie oraz krajowi inwestorzy szukają nowych lokalizacji pod inwestycje. Przykładowo, tylko Hilton w planach ma budowę kilkunastu placówek (pierwszy w Polsce hotel sieci Hilton znajduje się w Warszawie). Pierwsze hotele zamierza uruchomić w Polsce sieć Wyndham oraz Akena Hotels. Pierwsza z wymienionych firm przewiduje zarówno nowe inwestycje hotelowe w Polsce, jak i wprowadzanie do sieci, na zasadzie franczyzy, już istniejących obiektów na świecie. Rynek polski wydaje się atrakcyjny jest także dla sieci Choice Hotels, która – podobnie jak Orbis Accord - zamierza wybudować w naszym kraju sieć hoteli ekonomicznych. Pomysł na tanie hotele działające na zasadzie franczyzy zapowiedział hucznie także polski Chaber, na efekty każą nam jednak czekać.

Z wyliczeń Polskiej Izby Hotelarstwa wynika, że budowa trzygwiazdkowego hotelu na 30 pokoi to koszt rzędu 8-10 mln zł.

Agnieszka Grabuś, 05 czerwca 2009 r.  

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram