Esotiq wietrzy spisek

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: materiały prasowe
Esotiq podejrzewa o manipulację swoimi akcjami.

Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych spółka Esotiq & Henderson, do której należy również marka Eva Minge, podejrzewa manipulację swoimi akcjami. Sprawa została zgłoszona do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). 

ESOTIQ & Henderson to producent bielizny damskiej i męskiej. Spółka jest też znana z sieci sklepów ekskluzywnej odzieży projektowanej przez Ewę Minge.

W ocenie emitenta, w ostatnim okresie zawartych zostało szereg transakcji na akcjach emitenta wpływających w sposób nienaturalny na znaczące obniżenie kursu akcji, a tym samym kapitalizacji spółki, czemu towarzyszą spekulacje informacyjne na forach internetowych o tematyce giełdowej, w efekcie których rozpowszechniane są nieprawdziwe informacje o spółce oraz formułowane bezzasadne oskarżenia wobec jej organów" – napisała firma w komunikacie.

Zarząd spółki Esotiq & Henderson nie chce dopuścić do dalszych nadużyć. Uważa, że doszło do manipulacji kursem i zgłosił sprawę do KNF.
Do tej pory wyniki spółki były imponujące. W pierwszym kwartale tego roku wzrost przychodów wzrósł o 20%, a sieć sprzedaży wzrosła o 30,6%. Firma zapowiada dalszy rozwój sieci sklepów i liczy na jeszcze lepsze wyniki finansowe.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram