Esotiq na wzroście

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Esotiq
Esotiq na wzroście

Spółka Esotiq & Henderson poinformowała, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte w styczniu 2018 r. przez grupę wyniosły około 10,5 mln zł i były wyższe o 2 proc. od przychodów osiągniętych w styczniu 2017 r. 

Szacunkowa marża brutto na sprzedaży grupy kapitałowej wyniosła około 58 proc. i była wyższa o około 1 p.p. w porównaniu z marżą zrealizowaną w styczniu roku poprzedniego.

Powierzchnia handlowa Grupy Kapitałowej na koniec stycznia 2018 r. wynosiła 17 373 m² i była większa o około 5 proc. niż rok wcześniej.

Przychody Grupy Kapitałowej ze sprzedaży internetowej w styczniu 2018 r. wyniosły około 0,6 mln zł i były wyższe o około 65 proc. rok do roku.

Rośnie także liczba lojalnych klientek, zarejestrowanych w programie Esotiq Club. W III kwartale 2017 roku wzrosła ona o 27 proc. rok do roku, do 678,4 tys. Nadal 40 proc. klientek jako formę dostawy wybiera odbiór towaru we wskazanym sklepie stacjonarnym, robiąc przy okazji dodatkowe zakupy. To efekt integracji systemu e-commerce z tradycyjną siecią sprzedaży.

Zarząd Esotiq & Henderson S.A. podkreśla, że na Grupę Kapitałową, po wydzieleniu części odzieżowej do spółki EMG S.A. w lipcu 2017 r., składają się obecnie jednostka dominująca oraz spółki zależne Esotiq Germany GmbH i Luma sp. z o.o.

Dane o skonsolidowanej sprzedaży za styczeń 2017 r. zostały doprowadzone do porównywalności z danymi za 2018 r. Wielkości dotyczące sprzedaży internetowej i marży brutto zostały obliczone w analogiczny sposób do danych o skonsolidowanej sprzedaży.

Informacje o ofercie franczyzy Esotiq znajdują się w naszej bazie systemów sieciowych.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram