Esotiq&Henderson planuje ekspansję poprzez franczyzę

Autor: Redakcja
Data dodania: 10 października 2012
Kategoria:
Esotiq_salon_z_bielizna_damska

Esotiq&Henderson właściciel sieci sklepów z bielizną damską marki Esotiq oraz męską marki Henderson deklaruje, że w najbliższych miesiącach zamierza otworzyć kilkadziesiąt nowych salonów sprzedaży. Jak informuje zarząd spółki  dalszy rozwój sieci sklepów będzie się opierał  o umowy franczyzowe oraz partnerskie .

Obecnie w sieci działa ponad 160 sklepów – w tym 126 franczyzowych oraz 36 własnych. W planach jest by do końca 2012 roku w sieci było około 200 sklepów. W tej chwili prowadzimy zaawansowane rozmowy z potencjalnymi partnerami - powiedziała Aleksandra Sobotka, kierownik ds. franchisingu.

ESOTIQ & Henderson nie pobiera żadnych opłat za przystąpienie do sieci. Od franczyzobiorcy oczekuje zaaranżowania lokalu zgodnie z projektem i standardami obowiązującymi w sieci. W zamian oferuje możliwość prowadzenia handlu pod szyldem Esotiq, pełne know-how oraz depozytowy system zaopatrzenia sklepu niewymagający angażowania swoich środków w towar.

Franczyzobiorca zarabia na prowizji od sprzedaży. Prowizja jest stała przez cały okres obowiązywania umowy, nawet w okresach wyprzedażowych.

Firma zainteresowania jest uruchamianiem sklepów w miastach mających powyżej 20 tys. mieszkańców. Wielkość lokali uzależniona jest od potencjału handlowego miasta. Średnio sklepy tej sieci mają od 50 do 70 mkw. powierzchni.

Esotiq&Henderson prowadzi w Polsce sklepy własne i franczyzowe, natomiast na Łotwie w Mołdawii, na Słowacji i w Rosji sklepy działają w systemie partnerskim.

Marta Rolka

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram