Enterprise Rent-A-Car wchodzi do Polski

Autor: Redakcja
Data dodania: 2 sierpnia 2013
Kategoria:

samochody Do Polski wchodzi firma Enterprise Rent-A-Car, największa amerykańska firma wynajmu samochodów. Podpisała ona umowę franczyzową z HT Centrum Grupa Sp.zoo w Polsce.

Enterprise Rent-A-Car, jeden z największych światowych graczy na rynku wynajmu aut, podpisała umowę franczyzową z gliwicką firmą HT Centrum Grupa. Jak powiedział Tomasz Halat, prezes HT Centrum, firma widzi gwałtowny wzrost popytu na usługi wynajmu samochodów w ostatnich latach w Polsce. Dlatego umowa z Enterprise Rent-A-Car będzie wiązała się z dalszym dynamicznym rozwojem HT Centrum.

HT Centrum działa od 1998 roku i zajmuje się wynajmem samochodów, sprzedażą samochodów powypadkowych i poleasingowych. Jej centrala mieści się w Gliwicach, a firma ma sieć oddziałów i przedstawicielstw na terenie całego kraju. Klientami HT Centrum są między innymi banki, firmy leasingowe, instytucje i osoby prywatne.

Jak podało World Franchise Associates, umowa Enterprise Rent-A-Car z HT Centrum Grupa jest związana z ekspansją amerykańskiej firmy na rynek europejski. Enterprise działa na całym świecie. Poza USA ma swoje przedstawicielstwa w Kanadzie, Chinach i w krajach Europy. m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji czy Irlandii. Obecnie rozbudowuje swoją sieć w Europie Środkowo-Wschodniej. Podpisała również umowę franczyzową z Czechocar CZ Ltd., jedną z największych firm wynajmu samochodów w Czechach.


Katarzyna Suzonowicz-Kaflik

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram