Enterprise Investors zainwestował w sieć restauracji Sioux

Autor: Redakcja
Data dodania: 14 maja 2009
Kategoria:
sioux_logo.jpg

 sioux_logo.jpg      Enterprise Investors (EI) podpisał umowę na mocy której kupi pakiet akcji spółki restauracyjnej R&C Union notowanej na NewConnect. R&C Union zarządza sieciami restauracji i klubów: Sioux, Lizard King, Fever oraz Fenix.

Należący do Enterprise Investors fundusz venture capital zainwestuje ponad 13 mln zł w sieć restauracji Sioux i restauracji połączonych z klubami muzycznymi (Lizard King). To trzeci projekt sioux_fotka.jpgEnterprise Venture Fund I - podaje Parkiet. Według informacji Parkietu umowa zakłada, że fundusz odkupi od głównych udziałowców firmy 1,1 mln akcji i obejmie 1,9 mln walorów nowej emisji. Docelowo EVF będzie kontrolował 47,9 proc. kapitału notowanej na New Connect spółki.
Rafał Bator, partner odpowiadający w EVF za nowe inwestycje, twierdzi, że operatora gastronomicznego wyróżnia ciekawa formuła biznesu. - Do tej pory w Polsce nie występowało połączenie klubów muzycznych i restauracji - mówi Parkietowi. Jak podaje Parkiet pieniądze od inwestora R&C Union chce wydać na otwarcie nowych obiektów. W tym roku uruchomi 6-7 lokali. W kolejnych latach ma to być 10-15 placówek rocznie. -

Powiększaniu sieci sprzyja spowolnienie gospodarcze, które powinno doprowadzić do obniżenia sioux_fotka1.jpgczynszów za wynajem lokali - informuje Parkiet Piotr Mikołajczyk, prezes i właściciel 8,4 proc. akcji R&C Union. W czerwcu spółka zadebiutowała na NewConnect pozyskując blisko 8 mln zł. Obecnie R&C Union ma 15 restauracji Sioux, 6 klubów muzycznych Lizard King, 2 kluby Fever i 3 restauracje Fenix. Pozyskane środki ma zainwestować w otwarcie kolejnych lokali. W 2010 r. chce ich mieć w sumie 42, a w 2011 r. - 54.

Kasia Foks, 14 maja 2009 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram