Energetyczne Centrum - franczyza pod napięciem

Autor: Redakcja
Kategoria:
Energetyczne Centrum

Energetyczne Centrum S.A. to niezależny sprzedawca energii elektrycznej. Działa na polskim rynku od 2011 roku i dostarcza prąd do ponad 80 tysięcy odbiorców w całym kraju.

Oferta centrum skierowana jest do klientów indywidualnych oraz sektora małego i średniego biznesu. Rynek energii elektrycznej został jakiś czas temu podzielony - prawo energetyczne nakazuje rozdzielenie zapłaty za energię jak i za usługę jej przesyłu. O ile przesyłem zajmują się koncerny, o tyle samym prądem mogą handlować niezależne podmioty posiadające odpowiednią koncesję. Jedną z takich firm jest właśnie Energetyczne Centrum. Jego klient płaci więc dwie faktury za energię elektryczną: jedną za zużytą energię - dostanie rachunek właśnie od Energetycznego Centrum, drugą - od dystrybutora prądu.

Oferta jest ogólnopolska - firma ma podpisane Generalne Umowy Dystrybucyjne z największymi dystrybutorami na terenie całej Polski, dzięki czemu oferta nie jest ograniczona terytorialnie. Energetyczne Centrum od początku swojego istnienia jest częścią grupy Energy Supplier No1, lidera sprzedaży energii w Europie Środkowej.

Rynek niezależnych sprzedawców energii jest jeszcze słabo rozwinięty. Mimo, iż na ogół zmiana dostawcy energii wiąże się z oszczędnościami, zdecydowało się na ten krok dopiero 0,6% klientów. Za to aż 90% z nich wybrało ofertę Energetycznego Centrum.

energetycznecentrum_logo_med

Aby obsługiwać jak najwięcej odbiorców, firma ciągle poszukuje partnerów do franczyzy. - Rozwijamy cały czas nowe kanały dystrybucji dzięki czemu partnerzy mogą współpracować z nami w kanale D2D, POS, B2B czy MLM. Chcemy docierać do jak największej ilości klientów i uświadamiać ich, że mają prawo do zmiany sprzedawcy energii elektrycznej, dlatego próbujemy do nich dotrzeć w różny sposób - mówi Wiktoria Qader z Energetycznego Centrum. W zależności od kanału sprzedaży - niezbędne jest biuro lub punkt sprzedaży. Partnerzy otrzymują odpowiedni pakiet szkoleń sprzedażowych oraz produktowych.

Firma sprzedaje prąd na terenie całej Polski – do gospodarstw domowych oraz do małego i średniego biznesu – bez żadnych ograniczeń. Klient biznesowy sam negocjuje stawki, klient indywidualny może wybierać z 2-3 ofert bazujących głównie na stałej cenie i zabezpieczeniu przed podwyżkami.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram