Empik może sprzedać Smyka

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Smyk

Spółka Empik Media & Fashion rozpoczęła przegląd strategicznych opcji dla sieci sklepów Smyk - poinformowała spółka w komunikacie.

Rozpatrzy m.in. sprzedaż Smyka. Zarząd spółki Empik Media & Fashion S.A. ("EMF") poinformuje, iż podjął decyzję w sprawie rozpoczęcia przeglądu strategicznych opcji dla swego podmiotu zależnego Smyk International sp. z o.o. oraz jego krajowych i zagranicznych podmiotów powiązanych (zwanych dalej razem "Smyk" lub "Spółka").

Rozpoczęty proces jest na wstępnym etapie, żadne ostateczne i wiążące decyzje nie zostały dotąd podjęte w odniesieniu do konkretnych opcji, które EMF może zrealizować i nie ma pewności, czy taka decyzja zostanie podjęta w przyszłości.

W celu zidentyfikowania i oceny wszelkich dostępnych scenariuszy, w tym także zbycia wszystkich akcji Spółki, EMF zaangażował renomowanych międzynarodowych doradców w celu wsparcia zarządu w tej analizie.

Prezes zarządu Empik Media & Fashion Krzysztof Rabiański podkreślił, że EMF będzie informował o rozwoju wyżej wskazanego procesu w odrębnych raportach bieżących, o ile taki nastąpi.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram