Empik Media & Fashion przestanie istnieć

Data dodania: 23 września 2016
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Empik
Cypryjski Bookzz Holdings wstąpi we wszystkie prawa i obowiązki EMF.

Spółka Empik Media & Fashion poinformowała o zamiarze transgranicznego połączenia się z jednym z jej akcjonariuszy – spółką Bookzz Holdings Limited z siedzibą w Limassol (Cypr). Po tej fuzji EMF przestanie istnieć.

Jak podała Empik Media & Fashion w komunikacie, celem transgranicznego połączenia z Bookzz Holdings jest uproszczenie struktury korporacyjnej grupy kapitałowej, do której należy EMF oraz optymalizacja związanych z tym kosztów po zbyciu przez EMF większości zarządzanych aktywów, a tym samym uczynieniu funkcji EMF zbędną.

Połączenie spółki z Bookzz Holdings ma nastąpić w trybie transgranicznego łączenia się spółek kapitałowych, przy czym EMF ma być spółką przejmowaną a Bookzz Holdings spółką przejmującą. Po zakończeniu procesu transgranicznego połączenia EMF przestanie istnieć, a Bookzz Holdings wstąpi we wszystkie prawa i obowiązki EMF. W wyniku połączenia akcjonariusze EMF inni niż Bookzz Holdings staną się akcjonariuszami Bookzz Holdings.

W procesie transgranicznego połączenia będą uczestniczyć wyłącznie EMF oraz Bookzz Holdings. Bookzz jest spółką holdingową, której przedmiotem działalności jest przede wszystkim posiadanie akcji w innych spółkach.

A co z siecią salonów Empik? Jak dowiedzieliśmy się, spółka nadal będzie prowadzić i rozwijać sieć sklepów pod marką Empik. Ponadto, firma uruchomiła innowacyjny koncept sklepów Future Store. W Warszawie – pierwszy taki sklep zostanie otwarty w Galerii Mokotów 29 września br. Natomiast warszawską premierę poprzedził pilotaż w katowickich Trzech Stawach, gdzie już od końca czerwca klienci salonu korzystają z nowych możliwości.

– Docelowo metamorfozę przejdzie 30 największych sklepów, a każdy nowo otwarty Empik będzie tworzony w tej koncepcji. W mniejszych, istniejących lokalach zostaną wprowadzone kluczowe elementy projektu – mówi Ewa Szmidt-Belcarz, prezes Empiku.

Do najważniejszych nowości należy interaktywne urządzenie multimedialne, które funkcjonuje jak personalny doradca każdego klienta. Ten wirtualny księgarz kompleksowo wyszukuje produkty, a następnie wyświetla mapę ze wskazówkami, jak do nich trafić. Jeśli danej pozycji nie ma akurat na półce – pokazuje inne salony, w których jest dostępna, a także umożliwia złożenie zamówienia z bezpłatną dostawą do Empiku. To rozwiązanie dla tych, którzy wiedzą, czego szukają.

Grupa Empik Media & Fashion jest dystrybutorem produktów z kategorii media, rozrywka, lifestyle, artykuły dziecięce, odzież, obuwie, kosmetyki oraz kursy językowe. Grupę tworzą spółki o profilu operacyjno-handlowym oraz Empik Media & Fashion jako spółka holdingowa.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram