Empik ledwo zipie?

Autor: Redakcja
Data dodania: 13 lipca 2009
Kategoria:

logo_empik.jpgKłopoty z płatnościami, ograniczenie zamówień, zatory magazynowe. Czy to początek końca największego sprzedawcy książek i multimediów w Polsce?

"Puls Biznesu" przytacza wypowiedzi szefa jednego z wydawnictw:  - Z zewnątrz eleganckie salony "pełne kultury", a wewnątrz pustka jak w wiejskim GS-ie —. Zdaniem wydawców w salonach Empiku dzieje się źle: nie można kupić wielu tytułów, nawet nowości. Wydawcy twierdzą, że Empik ich nie zamawia, bo nie ma pieniędzy i z trudem realizuje płatności za to, co już ma na półkach. Żeby nie popaść w spiralę zadłużenia, zwraca wydawcom książki zamiast pieniędzy, czym większość z nich doprowadza do szału. To sprawia, że wiele firm, które do tej pory marzyły o współpracy z Empikiem, dziś otwarcie go krytykuje, co jeszcze do niedawna było jednoznaczne z banicją.

O problemach Empiku pisalismy przed miesiącem. Wówczas rzecznik spółki, Monika Marianowicz zapytana, czy Empik rzeczywiście zalega z płatnościami, odpowiedziała nam, że spółka dokłada wszelkich starań, aby regulować wszystkie należności finansowe wobec wydawców w ustalonych terminach, mogą się jednak zdarzać przypadki opóźnień w płatnościach.  - Wynikają one z wysokiego stanu zapasu produktów jeszcze z okresu świątecznego. W tym roku zwroty po świętach (które są normalnym zjawiskiem rynkowym i wynikiem sezonowości naszego biznesu) rozpoczęliśmy później niż zazwyczaj i skumulowały się one w ostatnich tygodniach. Na dzień dzisiejszy 80% zwrotów została przez wydawców potwierdzona (ilość i termin) – do wakacji zwrócimy wszystkie nadwyżki. Sukcesywnie dokonujemy także spłat naszych zobowiązań. Dołożymy wszelkich starań, aby do końca wakacji uregulować wszystkie przeterminowane należności - powiedziała Marianowicz.

Agnieszka Grabuś, 13 lipca 2009 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram