Emperia wśród największych w Europie

Autor: Redakcja
Data dodania: 14 września 2009
Kategoria:
emperia_logo.jpg
emperia_logo.jpgGrupa Handlowa Emperia poprawiła ubiegłoroczną pozycję na Liście 500 największych firm Europy Środkowo – Wschodniej dziennika Rzeczpospolita. Spółka zajęła 117 miejsce, plasując się tym samym o jedenaście pozycji wyżej w stosunku do zestawienia ubiegłorocznego.

Jak podkreślają autorzy zestawienia, po firmach, które znalazły się na liście 500 europejskich gigantów nie widać pogorszenia sytuacji gospodarczej. Większość przedsiębiorstw utrzymała swoją pozycję, a były i takie, które dynamicznie kroczyły do przodu. Z roku na rok na liście przybywa polskich firm, choć nadal dominują na niej międzynarodowe koncerny.
- Przyjęta przez nas strategia zakłada coroczny wzrost przychodów Grupy Handlowej Emperia. W tym roku kończymy proces gruntownej restrukturyzacji grupy co pozwoli nam w pełni korzystać z efektów skali naszego działania i zapewni stabilne fundamenty do kontynuacji dalszego rozwoju – mówi Artur Kawa, prezes zarządu Emperii.
Grupa Handlowa Emperia jest obecna na polskim rynku już od 19 lat. Jej działalność dzieli się na dwa segmenty: detaliczny i dystrybucyjny. Pierwszy z nich opiera się na markach Stokrotka, Delima, Milea, Groszek, Lewiatan i Euro Sklep, tworzących sieci supermarketów o różnorodnych formatach, dostosowanych do oczekiwań i potrzeb klientów. Na segment dystrybucyjny składają się spółki Tradis, DEF i Ambra prowadzące dystrybucję artykułów spożywczych i kosmetyczno-chemicznych na terenie całego kraju. W obu segmentach działalności Grupy Handlowej Emperia zatrudnionych jest ponad 13 tysięcy pracowników.
FwP, 14 września 2009r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram