Emperia siódma w rankingu Forbes'a

Autor: Redakcja
Data dodania: 3 czerwca 2008
Kategoria:
Wysoka pozycja Emperii Holding SA wśród firm rynku FMCG w Polsce. Lubelski Holding zajął siódme miejsce w zestawieniu miesięcznika Forbes.

Imponujące tempo konsolidacji to według Forbes’a główna przesłanka sukcesu Emperii. W ubiegłym roku Holding przejął trzy spółki dystrybucyjne i siedem detalicznych. Ten rok zapowiada się równie obiecująco. Od stycznia Emperia przyłączyła trzy spółki, podpisała też Strategiczną Umowę o Współpracy z Lewiatan Holding, otwierając tym samym drogę do pełnej konsolidacji. Według specjalistów Forbes’a dzięki połączeniu z Lewiatanem Emperia znajdzie się w ścisłej czołówce największych firm w branży. Forbes zwraca też uwagę, że Emperia to firma w pełni polska, która skutecznie stawia czoła zachodniej konkurencji, a jednocześnie, poprzez konsolidację, pomaga mniejszym spółkom przetrwać jej napór.

- Cieszy mnie siódma pozycja Emperii w rankingu Forbes’a, szczególnie, że twórcy zestawienia wysoko ocenili zarówno nasze dotychczasowe działania, jak i cele na przyszłość. Mamy ambitne plany nie tylko na najbliższy rok, ale też na kolejne lata. Jestem przekonany, że  dalszy rozwój organiczny i nasza aktywność w obszarze konsolidacji jeszcze bardziej umocnią pozycję Emperii jako lidera na polskim rynku FMCG – mówi Artur Kawa, Prezes Zarządu Emperia Holding SA.


Twórcy prestiżowych rankingów w ostatnim czasie mocno docenili Emperię. Lubelska spółka znalazła się na liście 100 najcenniejszych polskich firm według Tygodnika Newsweek, na 37 miejscu „Listy 500” Rzeczpospolitej oraz na 30 pozycji zestawienia „Pięćsetka Polityki” za rok 2007. Według Polityki Emperia zajmuje też ósmą pozycję wśród największych spółek giełdowych. Z kolei Gazeta Giełdy Parkiet w rankingu Perły Giełdy uznała Holding za jedno z trzech najbardziej wartościowych przedsiębiorstw GPW i lidera w branży Handel i Konsumpcja. Emperia zajęła też 23 pozycję na liście „500 największych przedsiębiorstw handlowo-usługowych” wg. miesięcznika Home&Market.

Redakcja, 3 czerwca 2008 r.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram