Emmerson włącza do sieci franczyzowe biura

Autor: Redakcja
Data dodania: 18 maja 2011
Kategoria:
emmerson_siec_biur_nieruchomosci_logoDo tej pory uruchomił trzy jednostki w tej formule. Spółka chce, by zakres usług wszystkich biur sieci był jak najbardziej kompleksowy i wykraczał poza pośrednictwo w obrocie nieruchomościami.

Emmerson ogłosił plany rozwoju poprzez franczyzę przed rokiem. Do tej powstały 3 biura w tej formule. Pierwsze ruszyło jeszcze w ubiegłym roku w Białymstoku, kolejne na początku bieżącego roku w Zielonej Górze, zaś ostatnie otwarto przed kilkoma dniami w Pile.

Najnowszym franczyzobiorcą sieci jest firma A1, która oferuje usługi w zakresie pośrednictwa w obrocie zarówno nieruchomościami mieszkaniowymi (mieszkania, apartamenty, domy, działki), jak i komercyjnymi (lokale, hale, obiekty, działki inwestycyjne). W ramach partnerskiej współpracy ze spółkami grupy Emmerson, A1 zaoferuje również wyceny nieruchomości, badania i analizy rynku oraz zarządzanie nieruchomościami, a także pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Jest to zgodne z założeniami Emmersona, przewidującymi, że oferta systemu franczyzowego – oprócz klasycznego pośrednictwa w obrocie nieruchomościami – będzie obejmowała również doradztwo finansowe oraz zarządzanie nieruchomościami.

Jak informuje spółka, prowadzone są już rozmowy z kolejnymi potencjalnymi franczyzobiorcami, przy czym priorytetem dla spółki jest ich jakość, a nie ilość.

- Zarząd wychodzi z założenia, że dla zbudowania solidnych podstaw rozwoju sieci franczyzowej należy prowadzić rozmowy z poważnymi partnerami w wybranych lokalizacjach, którzy deklarują gotowość poniesienia określonych kosztów z tytułu przystąpienia do sieci franczyzowej Emmerson. Ponadto, Emmerson prowadzi rozmowy tylko z tymi podmiotami, które mają precyzyjny biznes plan, dający gwarancje dłuższej współpracy oraz zapewnią respektowanie określonych standardów zawodowych. Zarząd nie jest zainteresowany budowaniem sieci franczyzowej za wszelką cenę, jedynie w celu zwiększenia liczby biur na terenie Polski, między innymi poprzez stosowanie wielomiesięcznych zwolnień od opłat licencyjnych - podała spółka w najnowszym raporcie kwartalnym

Emmerson w I kwartale 2011 roku osiągnął przychody na poziomie niespełna 3,1 mln zł. Były one o 4,5 proc. niższe niż przed rokiem. Wynik netto odnotowany przez spółkę był znacząco gorszy - 101 tys. zł straty wobec 288,7 tys. zł zysku przed rokiem. Powodów gorszych wyników finansowych spółki należy upatrywać przede wszystkim w zjawisku sezonowości sprzedaży. Dodatkowo wyniki zostały obciążone kosztami rozwoju sieci franczyzowej oraz organizacji i szkolenia nowych zespołów sprzedażowych w ramach własnej sieci biur, a także uczestnictwa na rynku NewConnect.

JCB

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram