Emmerson pozyskał pierwszego franczyzobiorcę

Autor: Redakcja
Data dodania: 23 sierpnia 2010
Kategoria:
emmersonPierwsze biuro na licencji należące do sieci ruszy w połowie września w Białymstoku. Do końca 2011 roku planowane jest uruchomienie co najmniej 30 takich biur.

– Taki system jest bardzo korzystny z punktu widzenia budowy dynamiki przychodów oraz rentowności. Z drugiej strony, największe zyski generują własne biura, dlatego też nie poprzestaniemy tylko na rozwoju systemu franczyzowego. Planujemy, aby docelowo na jedno własne biuro przypadały dwa lub trzy franczyzowe, to zapewniłoby nam najbardziej optymalną strukturę kosztową – tłumaczy Marek Krajewski, prezes Emmerson S.A., jednaj z największych firm w Polsce zajmującej się pośrednictwem na rynku nieruchomości

Strategia spółki w zakresie budowy sieci franczyzowej zakłada uruchamianie biur nieruchomości głównie w mniejszych ośrodkach miejskich oraz w miastach, w których nie ma ona jeszcze swojego przedstawicielstwa. Własne biura Emmerson działają obecnie w Warszawie (pięć), Krakowie (cztery), Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku (obsługuje całe Trójmiasto) i Gorzowie Wielkopolskim.

15 września otwarta zostanie pierwsza franczyzowa jednostka w Białymstoku. Firma cały czas prowadzi intensywne rozmowy z kolejnymi partnerami, które powinny zaowaocować następnymi otwarciami. – Do końca 2011 roku planujemy otworzenie około 30 takich biur, być może nawet więcej, przy czym będzie to w znacznym stopniu uzależnione od sytuacji na rynku – wyjaśnia prezes Krajewski.

Firma podaje, że warunki finansowe związane z przystąpieniem do sieci ustalane są w drodze indywidualnych negocjacji,  po analizie konkretnej sytuacji potencjalnego franczyzobiorcy, a także lokalnego rynku nieruchomości.

Przypomnijmy, że w maju br. Emmerson przeprowadził prywatną emisję akcji, z której pozyskał 1 mln zł. Jednym z podstawowych celów emisyjnych jest uruchomienie sieci franczyzowej. Poza tym część środków spółka przeznaczy na rozbudowę działu handlowego oraz inwestycje na rynku pierwotnym oraz nieruchomości komercyjnych.

JCB

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram