Emmerson chce mieć 30 oddziałów franczyzowych

Autor: Redakcja
Data dodania: 25 maja 2010
Kategoria:
emmersonTo plan tylko do końca przyszłego roku. Rozwój sieci był jednym z głównych celów emisji akcji, z której spółka pozyskała milion złotych, znacznie więcej niż początkowo planowała.

– Pierwotnie planowaliśmy emisję o wartości kilkuset tysięcy złotych, jednak inwestorzy zgłosili znacznie większy popyt. Ostatecznie zdecydowaliśmy się zaoferować akcje za łączną kwotę 1 mln zł. Mogłaby to być nawet wyższa kwota, jednak nie chcieliśmy zbyt dużego rozwodnienia akcjonariatu. Pozyskane środki pozwolą nam w pełni zrealizować wszelkie zaplanowane inwestycje. W szczególności skupimy się na rozbudowie sieci franczyzowej – mówi Marek Krajewski, prezes Emmerson S.A., jednej z największych agencji nieruchomości w Polsce.

Rozwój oddziałów licencyjnych będzie nowym obszarem działalności spółki. Do końca przyszłego roku miałoby ich powstać co najmniej 30. Obecnie Emmerson negocjuje już pierwsze umowy. Liczy na to, że uruchomienie tego programu znacząco wpłynie na wzrost dynamiki przychodów spółki. Równolegle zamierza ona uruchamiać także własne oddziały.

Kolejne cele emisji akcji to rozbudowa działu handlowego oraz rozwój spółki na rynku pierwotnym i nieruchomości komercyjnych oraz usług komplementarnych. Debiut spółki na New Connect planowany jest na przełom czerwca i lipca. Zdaniem zarządu Emmersona, obecna sytuacja na rynku nieruchomości sprzyja rozwojowi agencji pośrednictwa.

– Na rynku nieruchomości widać duże ożywienie już od początku roku, zarówno po stronie podaży, jak i popytu. Ruszyło wiele inwestycji zarówno nowych projektów, jak i tych wcześniej rozpoczętych. W związku z tym na rynku pojawiło się więcej ofert, co skutecznie zwiększyło sprzedaż – tłumaczy Marek Krajewski.

Emmerson działa od 1994 roku. Posiada oddziały własne w największych miastach Polski: Warszawie (pięć), Krakowie (cztery), Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku (obsługuje całe Trójmiasto) i Gorzowie Wielkopolskim.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów
Data dodania: 4 sierpnia 2022
Fit Cake robi swoje
Data dodania: 2 sierpnia 2022
BRICOMARCHÉ z nową marką własną
Data dodania: 1 sierpnia 2022
Duże zainteresowanie franczyzą Auto Gamma

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram