Elastyczna franczyza w wykonaniu Da Grasso

Autor: Redakcja
Data dodania: 12 czerwca 2009
Kategoria:
logo_dagrasso.jpg

logo_dagrasso.jpgJeszcze w styczniu Da Grasso informowała o planach otwarcia pizzerii w Anglii i na Ukrainie. Na razie jednak – jak przyznaje w rozmowie z portalem www.franczyzawpolsce.pl Magdalena Piróg, Specjalista ds. Franczyzy Da Grasso - spółka postanowiła skupić się nad stworzeniem szerszego menu w istniejących lokalach sieci, a także przygotować nowe projekty dla inwestycji na terenie kraju.

Sieć Da Grasso niewątpliwie opiera się na głównych założeniach franchisingu – mówi Magdalena Piróg - w ukształtowanym w doktrynie tego słowa znaczeniu. - Praktyka, a przede wszystkim doświadczenie nauczyło nas jednak zindywidualizowanego podejścia do każdego franczyzobiorcy, respektowania wniosków, sugestii i potrzeb poszczególnych franczyzobiorców. Staramy się myśleć globalnie, ale jednocześnie dbać o dobro jednostek, czasem oderwane od finansowego interesu spółki zarządzającej siecią – tłumaczy Piróg. Jak podkreśla dalej, część decyzji, głównie tych, które oddziałują bezpośrednio na pizzerie prowadzone w systemie franczyzowym, podejmowanych jest w sposób demokratyczny. Da Grasso stara się być maksymalnie elastyczna i nie ubiera wszystkiego, co związane z działalnością naszych Franczyzobiorców, w sztywne kryteria.

Wsparcie, narzędzia i receptury

W ramach pakietu franczyzobiorcy Da Grasso otrzymują wsparcie pracowników biura sieci na etapie realizacji inwestycji i prowadzenia działalności. Przekazywane są szczegółowe receptury do produkcji pizzy i sosów, a także innych produktów spożywczych oferowanych do sprzedaży w pizzeriach. - Częścią pakietu franczyzowego – mówi Magdalena Piróg - jest Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem Żywności. Pełen instruktaż w zakresie uruchomienia lokalu o profilu gastronomicznym, jego odpowiedniego wyposażenia obok projektu aranżacji wnętrza daje franczyzobiorcom wystarczające narzędzie dla uruchomienia pizzerii pod naszym logo, na którego wykorzystanie Franczyzobiorca otrzymuje licencje. - Ponadto Da Grasso oferuje dogodne warunki zakupu części produktów i surowców wykorzystywanych przy prowadzeniu pizzerii, a lista dostawców i współpracujących producentów – jak zapewnia Piróg - stale się powiększa. Także szkolenia franczyzobiorców i ich pracowników odbywają się w ramach pakietu franczyzowego - biuro sieci organizuje promocje i reklamę marki w skali ogólnopolskiej, a na szczeblu lokalnym wspiera działania Franczyzobiorców.

Trafić w gusta

Fenomen Da Grasso tkwi w recepturze na doskonałą pizzę i sosy. - Jesteśmy firmą polską, a nasz produkt, jego jakość i cena zostały tak skonstruowane by trafić w gusta Polaków. I wygląda na to, że to się udało… - mówi Magdalena Piróg. - W najbliższym czasie planujemy wprowadzić do naszej oferty nowe dania, ale nie chciałabym zdradzać szczegółów, niech to będzie niespodzianką. Mogę tylko zdradzić, że mają dużą szansę powtórzyć fenomen naszej pizzy. Nasze najbliższe plany to także stopniowe, systematyczne dostosowywanie starszych lokali w sieci do nowych standardów – zdradza Piróg.

Pierwsza pizzeria Da Grasso powstała w 1996 roku, natomiast pierwsza licencja została sprzedana w 2000 roku. Jako Spółka z o. o. Da Grasso działa od 2007 roku.

Agnieszka Grabuś, 12 czerwca 2009 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram