Ekspansja Pizzy Hut na Wschodzie

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Pizza Hut

Spółka Pizza Hut Europe, która w portfolio ma m.in. sieć restauracji Pizza Hut, rozwija we współpracy z AmRest siatkę lokali na Wschodzie. Powstaną restauracje franczyzowe w Azerbejdżanie, Rosji i Armenii.

AmRest został masterfranczyzobiorcą na rynki wschodnie, na których planuje otworzyć w ciągu najbliższych pięciu lat 200 lokali. Tym samym firma stanie się też franczyzodawcą dla już istniejących restauracji sieci na tych rynkach. Chodzi o ok. 30 punktów podzielonych pomiędzy kilku franczyzobiorców.

Według przecieków medialnych opłaty ponoszone przez AmRest na rzecz Pizzy Hut Europe mają być niskie, po to by umożliwić firmie szybkie otwieranie kolejnych punktów, a tym samym osiągnięcie efektu skali. Ze swojej strony AmRest zobowiązuje się do wypełnienia umowy pod kątem otwierania konkretnej liczby lokali rocznie przez kolejne lata. Wolniejszy rozwój może oznaczać dla spółki podniesienie opłat, a nawet rozwiązanie umowy. Jeśli natomiast wszystko pójdzie dobrze, umowa będzie obowiązywać przez 10 lat z możliwością przedłużenia na kolejne lata po jej zakończeniu.

Powstaną nie tylko lokale restauracyjne, ale też dowozowe i Express, w których pizza podawana jest wyłącznie na wynos. Rynki wschodnie to obecnie obiecujący kierunek rozwoju dla firm z segmentu „fast dining”. To właśnie w Rosji dynamika powstawania nowych centrów handlowych i rewitalizacji deptaków jest obecnie duża, a to właśnie w takich miejscach najczęściej powstają nowe lokale Pizza Hut. Jednocześnie nie słabnie apetyt na zagraniczne potrawy typu fast food.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram