Orbis mocny jak nigdy

Autor: Redakcja
Data dodania: 20 maja 2015
Kategoria:
Foto: Sofitel we Wrocławiu

Foto: Sofitel we Wrocławiu

O 38 hoteli z ponad 7 tys. pokoi powiększyła się grupa hotelowa w krajach Europy Wschodniej. To wynik sfinalizowania historycznej transakcji.

W pierwszym kwartale br. przychody Grupy Accor ze sprzedaży netto wyniosły 229 mln zł. Jak informuje grupa, jest to skokowy wzrost skali prowadzonej działalności. Wzrost RevPAR1 (o +14% spowodowany głównie zwiększeniem frekwencji o +7.0 p.p. w porównaniu do wyników pro forma2 w pierwszym kwartale 2014 r.) - był odnotowany we wszystkich segmentach działalności.

Wzrost EBITDAR3 wyniósł 39% w porównaniu do wyników pro forma za pierwszy kwartał 2014 roku. Grupa Accor planuje dalszy rozwój sieci w Polsce i krajach nadbałtyckich. Do końca 2015 roku chce mieć 90 hoteli (obecnie jest to ponad 60).

Od 2000 roku partnerem strategicznym Orbisu jest Accor - wiodący na świecie operator hotelowy i lider rynku europejskiego. Accor działa pod znanymi markami we wszystkich segmentach rynku, oferuje atrakcyjny program lojalnościowy LeClub Accorhotels (9 mln uczestników programu), dysponuje też silną platformą rezerwacyjną accorhotels.com (odwiedzaną każdego roku przez 100 mln użytkowników) oraz skutecznymi systemami dystrybucji. Dzięki tym narzędziom możliwy jest wzrost liczby gości odwiedzających hotele.

Sieć ponad 3,5 tys. hoteli na całym świecie, daje grupie silną pozycję podczas negocjowania najlepszych warunków handlowych u dostawców produktów i usług hotelowych oraz z działającymi na skalę globalną biurami podróży i OTA (Online Travel Agents). Franczyzobiorcy marek hotelowych zyskują m.in. globalny zasięg dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży i marketingu, wykorzystanie efektu skali podczas negocjacji z dostawcami oraz dostęp do sprawdzonych procedur i standardów.

INK

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram