Ekologiczna zmiana w McDonald's

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: McDonald's
Ekologiczna zmiana w McDonald's

Międzynarodowa sieć restauracji szybkiej obsługi poinformowała o zmianach w swojej polityce ekologicznej. Do 2025 roku chce przejść na opakowania podlegające recyklingowi.

McDonald's planuje, że najpóźniej w 2025 roku wszystkie sprzedawane wraz z żywnością kubki, słomki, torby i inne opakowania były produkowane z materiałów odnawialnych – głównie różnych rodzajów papieru lub tektury. Firma dąży do tego, aby 100 proc. tych materiałów były poddawanych recyklingowi – a nie 10 proc. jak jest teraz.

To bardzo ambitne plany, ponieważ sieć liczy około 37 tys. barów na całym świecie. Przypomnijmy, że projekt dotyczący recyklingu wszystkich opakowań wykorzystywanych przez McDonald's nie jest pierwszy tego typu działaniem amerykańskiej sieci. Wcześniej franczyzowa sieć baró1) fast food podjęła decyzję, aby do 2020 roku papier, w który pakowane są burgery pochodził z odzysku albo z odpowiedzialnych upraw lasów. Z kolei, w niektórych krajach McDonald's zrezygnował z opakowań piankowych.

W Polsce, w ramach optymalizacji zarządzania zużyciem energii i recyklingu odpadów McDonald's korzysta ze odnawialnych źródeł energii. W 2015 roku, firma zawarła umowę z PKP Energetyka na sprzedaż energii elektrycznej do restauracji tej sieci w całym kraju. Energia jest dostarczana zarówno do obiektów korporacyjnych sieci, jak i lokali franczyzowych. Wszystkie obiekty korporacyjne są zasilane energią elektryczną pozyskaną z Odnawialnych Źródeł Energii (OZE).

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram