EKO Holding przejmuje 36 marketów Inter-Kram

Autor: Redakcja
Data dodania: 22 kwietnia 2010
Kategoria:
logointerkramWszystkie sklepy znajdują się w województwach wielkopolskim i lubuskim i cieszą się dużą popularnością wśród klientów, bowiem w ubiegłym roku ich przychody przekroczyły 76 mln zł.

EKO Holding, właściciel 220 sklepów EKO oraz organizator sieci franczyzowej Rabat (ponad 500 placówek), wczoraj podpisał warunkową umowę kupna 100 proc. udziałów w przedsiębiorstwie Handlowym Inter-Kram z Wolsztyna. Transakcja zostanie sfinalizowana po przeprowadzeniu przez spółkę due dilligence i uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jeśli do niej dojdzie, będzie to kolejny drobny krok ku konsolidacji polskiego rynku dystrybucji detalicznej FMCG, który wciąż jest bardzo rozdrobniony.

- Przejęcie Inter-Kramu uważam za bardzo dobre posunięcie. Sklepy są uzupełnieniem naszej sieci. Chciałbym podkreślić, że placówki Inter-Kramu w większości są zlokalizowane w centrach miejscowości i uważane przez mieszkańców za najważniejszy sklep w okolicy. Muszę również dodać, że Inter-Kram ma rozbudowaną bazę sklepów na terenie Pojezierza Lubuskiego – terenu bardzo chętnie odwiedzanego przez turystów, co zwiększa liczbę klientów - komentuje decyzję Jarosław Śmigrodzki, wiceprezes EKO Holding S.A. odpowiedzialny za ekspansję spółki.

Przejęcie sieci Inter-Kram wzmocni pozycję EKO Holdingu w zachodniej Polsce – spółka pojawi się w miejscowościach, w których do tej pory nie była obecna. Dotychczas EKO Holding prowadził 25 sklepów EKO i 80 sklepów Rabat w województwie wielkopolskim i 28 sklepów EKO w województwie lubuskim.

Joanna Cabaj - Bonicka

jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram