EKO: Ecorse Investments wzywa na Eko Holding

Autor: Redakcja
Data dodania: 13 września 2012
Kategoria:

Ecorse Investments, pośrednio kontrolowany przez Advent International Corporation, wezwał do sprzedaży 100 proc. akcji Eko Holding po 4,1 zł za akcję.

Intencją wzywającego jest to, aby po przeprowadzeniu wezwania działalność spółki koncentrowała się na rozwoju sieci supermarketów EKO, którą wzywający uważa za działalność podstawową – napisano w komunikacie.

Fundusz zamierza zrezygnować z prowadzenia przez EKO Holding i jego spółki zależne działalności w zakresie niestanowiącym działalności podstawowej, poprzez sprzedaż udziałów spółek oraz innych aktywów niezwiązanych z podstawową działalnością. Nie wiadomo zatem co, w przypadku skutecznego wezwania, mogłoby czekać sieć drogerii Jasmin, skupiającą ponad 170 placówek. Nowy właściciel deklaruje chęć sprzedaży spółki, będącej operatorem tego projektu. Nabywców musiałaby znaleźć także spółki zarządzające siecią sklepów convenience Aligator oraz siecią handlową Rabat. Ponadto po zakończeniu wezwania Advent zamierza wycofać spółkę z obrotu na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Advent, za pośrednictwem Ecorse Investments, prowadzi zaawansowane negocjacje z większościowymi akcjonariuszami EKO Holdingu, Krzysztofem i Marzeną Gradeckimi, na temat nabycia wszystkich posiadanych przez nich akcji. Wezwanie dojdzie do skutku tylko wtedy, gdy spółce uda się skupić co najmniej 38 893 284 akcji, czyli 80 proc. kapitału zakładowego. Zapisy na akcje będą przyjmowane od 28 września do 29 października br.

 

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram