Eden Premium osiągnął cel

Autor: Redakcja
Data dodania: 27 października 2011
Kategoria:
edenFranczyzobiorcy sieci przejętej w tym roku przez Waspol chętnie decydują się na tzw. twardą franczyzę. Do programu przystapiło już 120 sklepów, co oznacza, że plan na ten rok został zrealizowany.

Projekt tzw. twardej franczyzy realizowany jest w sieci Eden od czerwca bieżącego roku. W ciagu niespełna 5 miesięcy zdecydowało się do niego przystąpić 120 sklepów spośród ok. 900 zrzeszonych w sieci. Jak twierdzi zarząd, ogromne zainteresowanie kupców wynika głównie z korzyści dla sklepu w postaci dodatkowych rabatów, bonusów posprzedażowych, specjalnych akcji promocyjnych oraz hitów cenowych. Dodatkową motywacja dla uczestników programu Eden Premium jest możliwość otrzymania zestawu komputerowego z oprogramowaniem magazynowo – sprzedażowym oraz projektu ustawienia sklepu – tzw. planogramu.

Siecią Eden zarządza obecnie dystrybutor alkoholi i napojów, notowana na NewConnect spółka Waspol. Eden należy do największych sieci franczyzowych sklepów spożywczych w Polsce. Na koniec 2011 r. chce zreszać 1000 placówek o łacznych obrotach na poziomie 1 mld zł.

Eden, podobnie jak inne sieci z branży, które zaczynały od zrzeszania sklepów na zasadzie luźnych powiązań (tzw. miękka franczyza), stara się obecnie zacieśniać relacje między placówkami a centralą. Tzw. twarda franczyza charakteryzuje się większą lojalnością zakupowową kupców, ściślejszym przestrzeganiem przez nich standardów, co sprzeja tworzeniu rzeczywiście jednolitej sieci. W zamian kupcy, którzy korzystają z takiego systemu, mogą liczyć na dodatkowe rabaty oraz szerzej zakrojone wsparcie w prowadzeniu biznesu.

Na zacieśnianie relacji ze swoimi franczyzobiorcami postawiły już także inne duże, rozwijane od lat sieci jak np. Sieć 34 z Grupy Bomi, Nasz Sklep należący do GK Specjał czy też Detal Polski (sieci Kropka, Dobry Sklep,  Sklep Polski, Poziomka).

JCB

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram