Ecco rozwija sieć w oparciu o trzy formaty

Autor: Redakcja
Data dodania: 2 kwietnia 2013
Kategoria:
ecco

ecco

Sieć obuwnicza Ecco stawia na współpracę z franczyzobiorcami. Wychodząc naprzeciw potrzebom polskiego rynku, rozwój oparty jest o trzy formaty sklepów: salon monobrandowy, sklep typu Shop In Shop oraz Shop Point.

Od początku lat 90-tych w Polsce uruchomiono 100 salonów Ecco ( 62 franczyzowych i 38 własnych). W 2012 spółka oddała do użytku 13 sklepów, w Koszalinie, Słupsku, Wrocławiu, Gdyni, Kielcach, Rzeszowie, Przemyślu. Jarosławiu, Gorzowie Wielkopolskim, Puławach, Krakowie i Poznaniu. Sklepy monobrandowe sieci mają od 75 do 120 mkw. powierzchni sprzedażowej, stoisko typu Shop-In-Shop od 15 do 50 mkw., natomiast Shop Pointy zajmują odpowiednio 5-10 mkw.

Wymagania finansowe wobec potencjalnych franczyzobiorców uzależnione są od typu i powierzchni otwieranego sklepu. Wyposażenie sklepu monobrandowego (bez remontu i pierwszego zatowarowania) to koszt 500 euro za mkw. Firma Ecco partycypuje w tych wydatkach do 50 proc. ich wartości. Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 1,5 tys. euro. Opłata bieżąca, naliczana co kwartał wynosi 1 proc. od obrotu netto. Koszty otwarcia sklepu w mniejszym formacie – Shop In Shop i Shop Point – ustalane są indywidualnie z franczyzobiorcą. Właściciele tego rodzaju sklepów nie muszą płacić za przystąpienie do sieci.

Obecnie produkty Ecco można znaleźć w 4 tys. salonów sprzedaży w ponad 90 krajach na całym świecie. W tym roku Ecco świętuje 50. urodziny. W Polsce siecią zarządza Ecco EMEA Sales SE, Spółka Europejska oddział w Polsce.

.
Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram