E-zakupy dźwignią operatorów pocztowych

Autor: Redakcja
Data dodania: 10 listopada 2014
Kategoria:
Foto: Poczta Polska

Foto: Poczta Polska

W trzecim kwartale 2014 r. Polacy wysłali o 20% paczek więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku – pokazuje Barometr Paczkowy Poczty Polskiej. Indeks uwzględnia wszystkie paczki wysłane za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Za tak dużym wzrostem stoi przede wszystkim rosnąca popularność zakupów internetowych.

Oceniamy, że ilość wszystkich przesyłek wysyłanych w ramach transakcji eCommerce w całym rynku paczkowym wzrośnie w tym roku o około 19%. Poczta Polska na tym rynku rośnie jednak znacznie szybciej. Po trzech kwartałach 2014 roku odnotowujemy ponad 30 % wzrost wolumenu obsłużonych paczek w segmencie e-commerce w porównaniu do tego samego okresu w roku 2013 – mówi Janusz Wojtas, członek zarządu Poczty Polskiej,odpowiedzialny za sprzedaż i marketing.

E-zakupy nasze powszednie

Asortyment zakupów internetowych jest bardzo szeroki. Polacy w e-sklepach kupują prawie wszystko, a najchętniej: artykuły wyposażenia domu oraz artykuły dla dzieci, odzież , obuwie i kosmetyki. Na liście zakupów znajdują się jednak coraz częściej takie dobra, jak materiały budowlane, sprzęt AGD, RTV i komputerowy oraz żywność.

Jak pokazują statystyki Poczty Polskiej trzema najważniejszymi czynnikami wpływającymi na wybór dostawcy przesyłki, czy to pocztowej, czy kurierskiej są: terminowe doręczenie (41%), korzystne ceny usług (34%) oraz brak uszkodzeń (22%).

Następnie plasują się brak zagubień (20%), wysoka skuteczność doręczeń do osób prywatnych(18%), możliwość śledzenia przesyłek (16%). Klienci cenią sobie również krótki okres oczekiwania na odbiór przesyłki (15%) oraz elastyczną ofertę dostosowaną do indywidualnych potrzeb (12%).

Największym zainteresowaniem klientów Poczty Polskiej cieszą się usługi kurierskie. W ciągu 9 miesięcy 2014 roku, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, Polacy nadali o 40 % więcej pocztowych przesyłek kurierskich.

INK

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram