E.Leclerc chce kupić Krakowski Kredens

Autor: Redakcja
Data dodania: 25 września 2017
Kategoria:
Foto: Krakowski Kredens
E.Leclerc chce kupić Krakowski Kredens

E.Leclerc Polska złożył ofertę zakupu sieci Krakowski Kredens, właścicielem której jest spółka Alma Market, będąca w trakcie postępowania upadłościowego.

 Obecnie E.Leclerc czeka w tej sprawie na decyzje sądu. W lipcu br. spółka Alma Market poinformowała w komunikacie giełdowym o złożeniu do Sądu Rejonowego w Krakowie wniosku o zatwierdzenie warunków sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa na rzecz spółki Immomok, która prowadzi hipermarket E.Leclerc na warszawskim Ursynowie w KEN Center.

„Sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa pozwoli na uzyskanie najbardziej korzystnej ceny w postępowaniu upadłościowym, a nadto zabezpieczy przedsiębiorstwo dłużnika przed ewentualnym spadkiem jego wartości, a dodatkowo ograniczy koszty upadłości. Proponowana transakcja zmierza do zachowania przedsiębiorstwa dłużnika, a co za tym idzie utrzymanie kilkuset miejsc pracy” - informowała Alma Market w komunikacie.

Przypomnijmy, że jeszcze w 2014 roku właściciele marki Krakowski Kredens planowali rozwój sieci sklepów w Polsce i za granicą za pomocą franczyzy.

Spółka Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska rozpoczęła działalność 15 maja 2007 roku. W ramach prowadzonej działalności tworzy produkty spożywcze Premium pod nazwa Krakowski Kredens oraz rozwijała własną sieć sprzedaży. 100% udziałów w spółce posiada Alma Market.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram