Dziesięć otwarć w planach

Autor: Redakcja
Data dodania: 24 marca 2011
Kategoria:
Remax

Remax

Międzynarodowa sieć biur nieruchomości RE/MAX otwiera nowe punkty na rynku polskim. Z przeprowadzonych przez nią badań wynika, że popyt na nieruchomości rośnie.

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami obecnie oparte jest przede wszystkim o rynek wtórny, rynek pierwotny jest zaledwie jego częścią. Poza sektorem nieruchomości deweloperskich, większość transakcji odbywa się na rynku wtórnym oraz w sektorach nieruchomości komercyjnych, luksusowych czy też działów nietypowych, jak na przykład nieruchomości zabytkowe. Każdorazowo zastój w branży nieruchomości wymusza na pośrednikach obrotu nieruchomościami bardziej kreatywne działanie. Pośrednik w obrocie nieruchomościami powinien posiadać umiejętność reagowania na otaczający go rynek. Dobry pośrednik potrafi wykorzystać aktualne trendy rynkowe.

Polski rynek nieruchomości nie jest oderwany od rynków światowych. Pomimo iż recesja dotykająca rynki światowe zdaje się omijać polską gospodarkę, o tyle powszechne nastawienie mentalne i medialne na obecnie panującą gospodarkę jest z pewnością uzależnione od tendencji na rynkach światowych. RE/MAX jako organizacja ogólnoświatowa prowadzi regularne badania rynku nieruchomości w oparciu o informacje czerpane z doświadczeń tysięcy agentów na świecie. Europejski barometr, który jest przygotowywany przez dział analityki branżowej RE/MAX Europe z centralą w Wiedniu opiera się na danych pochodzących z ponad 30 krajów europejskich, w których rynek pośrednictwa obsługuje ponad 12 000 agentów RE/MAX.

Badanie wskazuje m.in. następujące tendencje. Popyt na nieruchomości ponownie rośnie. Coraz więcej osób myśli o inwestowaniu w nieruchomości jako idealną i obarczoną stosunkowo niskim ryzykiem szansę na pomnożenie kapitału lub jako zabezpieczenie emerytalne. Od ubiegłego roku, popyt nadal idzie w górę: 56,4% agentów mówi o rosnącym popycie, a tylko 16,7% o spadku zainteresowania inwestorów. Jeśli przyjrzeć się grupie klientów, którzy kupują nieruchomości, agenci RE/MAX zauważają, że ponad dwie trzecie kupujących jest w wieku od 35 do 50 lat. 28% kupujących to ludzie młodzi, pomiędzy 25 a 35 rokiem życia.

Innym pozytywnym aspektem zauważanym na rynkach nieruchomości jest zwiększenie świadomości w zakresie obsługi klienta świadczonej przez specjalistów rynku nieruchomości i wyższe oczekiwania klientów w zakresie jakości i ceny. - Profil klienta dzisiaj nie ma nic wspólnego z klientem z przeszłości. Są Oni znacznie lepiej poinformowani i mają dużą wiedzę na temat trendów na rynku. Oczekują od pośrednika zapewnienia Im doskonałej obsługi, która już nie opiera się tylko na pokazaniu mieszkania, ale na szerokiej wiedzy o rynku w ogóle oraz doświadczeniu zawodowym - mówi uczestniczący w badaniu agent RE/MAX.

RE/MAX skoncentrowany jest silnie na budowaniu wysokich standardów pracy pośrednika i zmiany wizerunku naszej branży. Franczyzobiorcy wchodząc we współpracę z naszą firmą powinni być gotowi na przyjęcie nowych standardów pracy, które z pewnością pozwolą im na strategiczne tworzenie długoterminowego biznesu.

Od początku roku powstały już cztery nowe placówki franczyzowe RE/MAX – moglibyśmy rzec, że co 20 dni powstaje nasza nowa placówka. Planujemy w tym roku w Polsce uruchomić dodatkowe 10 jednostek. Wszystkie biura funkcjonujące w sieci RE/MAX są placówkami franczyzowymi. Każde z nich stanowi odrębną własność i działa niezależnie.

RE/MAX w Polsce
Joanna Sójka Dyrektor Regionalny
Ewa Dziedzic Dyrektor Regionalny

Źródło: Informacja nadesłana przez RE/MAX

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: kwota uzależniona od lokalizacji biura
  • Opłata wstępna: jednorazowa ustalana indywidualnie dla każdego franczyzobiorcy
  • Opłata bieżąca: stała opłata miesięczna, niezależna od ilości przeprowadzonych transakcji, uruchamiana najpóźniej 90 dni od daty zawarcia umowy franczyzowej
  • Opłata marketingowa: Określony procent od uzyskanych przychodów do biura regionalnego

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram