Dzieci ćwiczą, firma zarabia

Data dodania: 14 września 2015
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: The Little Gym

Zajęcia sportowe dla dzieci zajmują wiodące pozycje na listach zajęć dodatkowych sporządzanych przez rodziców na początku roku szkolnego. Dostrzegła to amerykańska marka, która od czterech lat buduje w naszym kraju sieć partnerską.

Centra gimnastyczne The Little Gym oferują programy wprowadzające dzieci do świata aktywności fizycznej przez zabawę. To marka, pod którą od ponad 40 działają oddziały sportowe oferujące ogólnorozwojową gimnastykę dla dzieci. W Polsce, The Little Gym również buduje sieć oddziałów franczyzowych.

W Polsce jesteśmy od prawie 4 lat i w tym roku będziemy otwierać czwartą placówkę, w Warszawie na Powiślu. Mamy ambicję otwierać co roku jeden nowy oddział, skupiając się na miastach powyżej 300 tys. mieszkańców – mówi nam Tom Pozorski, masterfranczyzobiorca The Little Gym.

Wyjaśnia, że marka rozpoczęła działalność w Polsce w 2011 roku otwierając własną placówkę w Warszawie. Oddziały w Krakowie i Szczecinie są prowadzone przez franczyzobiorców, z kolei czwarta placówka na warszawskim Powiślu to oddział własny.
Inwestycja w centrum gimnastyczne The Little Gym nie należy do tanich. Aby otworzyć placówkę przedsiębiorca powinien mieć na start co najmniej 700 tys. zł.

Ta kwota zawiera opłaty licencyjne oraz kapitał roboczy na pierwsze 6 miesięcy działalności centrum – tłumaczy Tom Pozorski.

Centra The Little Gym są wyposażone według spójnej specyfikacji. Znajduję się w nich duża sala gimnastyczna, zawierająca sprzęt wykonywany na specjalne zamówienie. Powierzchnia placówek wynosi od 300 do 500 m².

Na kandydatów na franczyzobiorców zgłaszają się głównie osoby wywodzące się ze świata korporacyjnego, które chcą prowadzić własną firmę i mają zamiłowanie do pracy z dziećmi i ich rodzicami. Mieliśmy też kandydatów, którzy prowadzą już swoją działalność (m.in. przedszkole, szkoła tańca, ale również agencja ubezpieczeniowa). Każdy kto zdobył już doświadczenie w branży edukacyjnej czy rekreacyjnej jest dla nas ciekawym kandydatem na franczyzobiorcę – kontynuuje Tom Pozorski.

Dodaje, że instruktorzy The Little Gym pracują w oparciu o autorski program wywodzący się głównie ze Stanów Zjednoczonych.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram