Dwukrotne przyspieszenie

Autor: Redakcja
Data dodania: 24 listopada 2010
Kategoria:
S_Plus_PhotoW przyszłym roku sieć salonów auto detailingu S Plus ma wzrosnąć o kolejne 20 punktów. Firma zamierza skoncentrować się na rynku polskim, przesuwa w czasie ekspansję zagraniczną.

S Plus to sieć salonów oferujących drobne naprawy samochodów, w tym likwidację wgnieceń i zarysowań. W ten rok wkraczała z liczbą 5 punktów, zakończy go trzykrotnie większa. Do końca roku mają ruszyć jeszcze salony w Płocku, Toruniu i Słupsku.

- W tym roku uda nam się uruchomić 10 punktów, w przyszłym chcemy dwukrotnie przyspieszyć rozwój i zaplanowaliśmy 20 otwarć. Koncentrujemy się przede wszystkim na dużych miastach. Chcielibyśmy pozyskać franczyzobiorców m.in. w Szczecinie, Koszalinie, Zielonej Górze, Gorzowie, Łodzi, Rzeszowie czy Opolu - wylicza Rafał Markiewicz, dyrektor operacyjny sieci S Plus.

Firma zamierza także podjąć szereg działań marketingowych zarówno o zasięgu lokalnym jak i ogólnopolskim, które mają podnieść sprzedaż w salonach. Zwłaszcza, że w tym roku spowolnienie gospodarcze było odczuwalne w obrotach punktów. - Potencjał polskiego rynku w zakresie popytu na nasze usługi jest jednak ogromny, szacujemy go na 5 mld zł - podkreśla Rafał Markiewicz.

S Plus jeszcze na początku tego roku zapowiadał plany wyjścia poza granice naszego kraju. Obecnie jednak strategia firmy koncentruje się na budowie solidnej bazy w Polsce. Dopiero kolejnym krokiem ma być ekspansja do krajów ościennych. Najprawdopodobniej nastąpi ona w 2012 roku.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram