Dwieście drogerii Jasmin do końca roku

Autor: Redakcja
Data dodania: 31 sierpnia 2010
Kategoria:
jasminSieć wystratowała w maju, a już ma około 50 placówek. W kolejnych miesiącach zamierza znacząco przyspieszyć proces pozyskiwania nowych franczyzobiorców.

Plany rozwojowe na najbliższy czas to osiągnięcie liczby 100 drogerii do końca trzeciego kwartału, a plan na rok 2010 to 200 drogerii Jasmin – poinformował giełdowy Eko Holding. To do niego należy bowiem Polska Grupa Drogeryjna, jednen z największych dystrybutorów kosmetyków na polskim rynku, która wystartowała z projektem Drogerii Jasmin.

Pomysł budowy franczyzowej sieci drogerii pojawił się w kwietniu tego roku, kiedy to PGD zakupiła większościowy pakiet udziałów w spółce Drogerie Aster, którą tworzy ponad 40 sklepów z kosmetykami. W maju PGD wyszła ze swoją propozycją na rynek, a na koniec czerwca pod szyldem Jasmin funkcjonowało już 48 drogerii, z których tylko cztery są placówkami własnymi, pozostałe to drogerie prowadzone przez franczyzobiorców.

PGD proponuje właścicielom niezależnych drogerii wspólną politykę handlową, marketingową, zintegrowany system komputerowy i atrakcyjną wizualizację sklepów.  Koordynatorem franczyzy jest spółka Drogerie Aster i to ona będzie odpowiadała za operacyjną działalność sieci. Sklepy wchodzą we współpracę na zasadzie umowy franczyzowej, a koszty jakie ponoszą, oprócz symbolicznej opłaty wejściowej, są związane z zewnętrzną wizualizacją sklepu. PGD będzie pełniło w projekcie funkcję platformy logistycznej.

Projekt ma umożliwić konsolidację rozdrobnionego rynku drogeryjnego w Polsce i bardziej wyrównaną konkurencję z takimi sieciami jak Rossmann (blisko 500 placówek) czy Drogerie Natura (ponad 220). Jeśli Drogeriom Jasmin uda się zrealizować tegoroczne zamierzenia, zajmą trzecią pozycję na rynku pod względem wielkości sieci.

JCB

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram