Dwa otwarcia w miesiącu. Na ile realne są plany Lotosu?

Autor: Redakcja
Data dodania: 6 lipca 2009
Kategoria:
logo_lotos.jpg
logo_lotos.jpgGrupa Lotos zamierza powiększyć liczbę stacji franczyzowych w swojej sieci do 100. Oznacza to, że spółka musi otwierać średnio dwie stacje w miesiącu. Czy ten wynik jest realny?

Na pytania odpowiada Waldemar Soczyński, Dyrektor ds. sieci stacji LOTOS Paliwa Sp. z o.o.

Na początku czerwca na łamach miesięcznika „Stacja Benzynowa” zapowiedział Pan, że grupa zamierza powiększyć liczbę stacji franczyzowych w swojej sieci do 100. Oznacza to, że musicie otwierać średnio dwie stacje w miesiącu. Wynik jest realny?

Realizujemy plan włączeń stacji franczyzowych zgodnie z założonym harmonogramem jakkolwiek należy wziąć pod uwagę, że terminowość włączeń w drugiej połowie tego roku zależy w równej mierze od spółki LOTOS Paliwa jak i od sprawności inwestycyjnej właścicieli, szczególnie w przypadku nowo budowanych obiektów oraz od uwarunkowań niezależnych od nas np. podyktowanych decyzjami administracyjnymi.

Obecnie spółka posiada kilkadziesiąt stacji działających w tej formule. Jeżeli plany się powiodą Lotos umocni się na trzecim miejscu wśród koncernów działających w Polsce pod względem liczby stacji franczyzowych. Do tego Państwo zmierzają?

Obecnie mamy 86 stacji franczyzowych w sieci. Nie jesteśmy ukierunkowani wyłącznie na ilość włączanych stacji, lecz przede wszystkim na oczekiwaną sprzedaż paliw i jakość świadczonych usług.

A co dalej? Czy dobre, atrakcyjne lokalizacje na stacje są już wykorzystane?

Rzeczywiście liczba stacji nie koncernowych regularnie się zmniejsza, co wynika w dużej mierze z wchodzenia do systemów partnerskich koncernów. Jednak np. rozbudowa infrastruktury drogowej stwarza możliwości pozyskiwania nowych, interesujących lokalizacji, takich jak m.in. MOP-y.

Czy w Państwa przypadku franczyza się sprawdza?

Franczyza jest modelem współpracy funkcjonującym od lat w koncernach paliwowych na całym świecie i sprawdza się jako uzupełnienie sieci własnej.

Czy dotychczasowi franczyzobiorcy myślą o otwieraniu kolejnych stacji?

Właściciele niektórych obiektów franczyzowych, usatysfakcjonowani dotychczasową współpraca ze spółką LOTOS Paliwa rozszerzają działalność o kolejne obiekty pod naszą marką.

Dziękujemy za rozmowę

Agnieszka Grabuś, 4 lipca 2009r.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram